Müzik akışı uygulamasını her açtıklarında yeni şeyler dinlemeyi seven insanlar varken, tanıdık olana bağlı kalarak aynı şarkıları tekrar tekrar dinleyen insanlar var. Çoğu zaman ikinci kişiyseniz, YouTube Müzik her zaman tekrarlanan şarkıları ekledi ve bunları yeni bir oynatma listesine yerleştirdi. Replay Mix, Google’ın resmi müzik akışı hizmetinin en yeni algoritmik otomatik çalma listesidir ve sizin için oluşturdukları diğer mix’lerin yanında bulabilirsiniz.

Youtube Resim 1

YouTube Müzik uygulamasının “Mixed for You” bölümünde, Supermix’inizin (eskiden Your Mix’iniz) hemen yanında yeni Replay Mix’i fark edeceksiniz. Burası, dinlemekten hoşlanacağınızı bildikleri müzik karışımlarını size sunmak için Google’ın algoritmik güçlerini esnettikleri yerdir. Bu yeni çalma listesi, kapak resminde mavi, yeşil ve turuncu soğuk tonları taşır ve tekrar tekrar çalmayı sevdiğinizi fark ettiği 100 kadar şarkı veya “son zamanlarda en çok dinlediğiniz şarkıların bir karışımını içerir. Birkaç hafta.”

Sizin için karışık sekmesi, genellikle YouTube Müzik uygulamasını mobil cihazınızda veya masaüstünüzde açtığınızda veya yeniden açtığınızda ilk yüklenecek olan sekmedir. Beğendikleriniz (tabii ki beğendiğiniz parçalar), Discover Mix (beğeneceğinizi düşündüğünüz yeni müziklerle tanışacağınız yer), New Release Mix (gerçek yeni müzik), yukarıda bahsedilen My Supermix ( beğendiğiniz her şey) ve dinlediğiniz sanatçıları çeşitli türlerde gruplandıran birkaç My Mix’im.

Replay Mix, bloktaki en yeni çocuktur ve normalde dinlemediğiniz müziğe şaşırmak istemediğiniz zamanlar için mükemmel olmalıdır. Siz de bir Spotify kullanıcısıysanız, onu tekrar dinlemenizi kolaylaştırmak için kulak solucanlarınızı bir çalma listesine dönüştüren On Repeat çalma listesine benzer bulabilirsiniz. Replay Mix’e gelince, Supermix’iniz beğendiğiniz şarkılardan oluşan otomatik olarak oluşturulmuş bir çalma listesi olduğundan, Supermix’inizde benzer parçalar olabilir.

replay mix 2

Bazı reddit kullanıcıları , Mixed For You sekmesinde zaten Replay Mix’i görüyor, bu nedenle Google zaten birden fazla ülkede kullanıma sunuyor olabilir. Henüz göremiyorsanız, Replay Mix’inizi görmek için bu doğrudan bağlantıya da dokunabilirsiniz .

Yeni çalma listeleri ülkemizde Antrenman Mix’i, Konsantrasyon Mix’i, Karışık Enerji Listeniz ve Karışık Rahatlama Listeniz  olarak adlandırılıyorlar. Yeni çalma listeleri, henüz kullanıcıların ana sayfalarında görünmüyor. Bağlantılara tıklayıp listeleri kaydederseniz her pazartesi yenilenecek olan 4 yeni çalma listesini ana sayfanızda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yeni çalma listelerinin, yakın bir zamanda gelecek güncelleme ile yerleşik hale gelmesi bekleniyor.

 

Son Güncelleme 16 Haziran 2021 Yazar Pınar Güldökmez