Ana Sayfa Bilgisayar Yeni Microsoft Edge

Yeni Microsoft Edge

0

Microsoft, 2020 yılı içerisinde sistemlerine yeni bir Edge tarayıcı tanıtımı yaparak Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısını sundu. Tarayıcı özelliklerinden Windows 7,8,9,10 ve MacOS için sunulan tarayıcı iddialı bir şekilde indirilmeye devam etmektedir.

Edge kullanım özellikleri;

https://www.microsoft.com/en-us/edge?form=MA13DE&OCID=MA13DE sitesinden kolaylıkla indirme yapılabilmektedir. Chrome ve Opera tarayıcılarının başında yer alan uygulamanın yeni üyesi olmuştur. Performans beklentileri yüksek olan Yeni Edge tarayıcısı Chrome tarayıcısına benzer sade bir yapıya sahiptir. Popüler uygulamalardaki karanlık mod desteğide (dark mode) bulunmaktadır. Microsoft hesabı ile sekronizasyon destekleyen tarayıcısı olması önemli bir etkendir. Yer imleri,şifreler ve eklentiler gibi verileri eşitlemektedir. Chrome mağazası içinde olan eklentiler, Edge uygulamasında kullanılabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Chrome tarayıcısı kadar hızlı olduğu idda eden Edge performansı  önümüzdeki zamanlarda belli olacaktır. Chromiun tabanlı Microsft Edge tarayıcısı Android ve İOS uygulamaları da masaüstü hizmetiyle eş zamanlı olarak yerini mağazada almış bulunmaktadır.

Yeni yıldaki ilk süprizlerinden olan Edge uygulamasını Microsoft tanıtarak ortaya çıkarmıştır.

Performans kulanımı ise kitle sayısının artmasından sonra belirli olacaktır. Senkronizasyon durumu kullanıcı sayısını arttıracaktır ve bunun sayesinde giriş olarak kayıtlı eklentilerinizde değişiklik yada kayıp olmadan devam edebilme şansını sunmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayarlar olarak gerekli güvenlik önlemleri Temel Dengeli ve Katı olarak seçim yapılma imkanı sunmaktadır. Genellikle Edge uygulamasında önerilen Dengeli kullanımdır. Tercihe göre değişiklik sunmaktadır. Görünüm ayarlarında ise Koyu ve Açık değişikliği yapılabilmektedir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA