Xiaomi Yeni batarya teknolojisiyle kullanıcıların karşısına çıkacak çıkacak olan modellerinde kullanılmasını planlamakta

xiaomi yaptığı paylaşım şu şekilde;

Xiaomi, akıllı telefonlarındaki batarya yedeklemesini yaklaşık 100 dakika artıracağını iddia edilen yeni bir teknoloji duyurdu. Şirket bu teknolojiyi akıllı telefonlarına getirirken cihazın kasasını büyütmeyecek

xiaomi birçok markadan ayrılmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket, rakiplerinden boşalan alanı hızlı doldurmak için batarya teknolojisini odaklandığı bildirildi.

Xiaomi, akıllı telefonlarındaki batarya yedeklemesini yaklaşık 100 dakika artırdığı iddia edilen yeni bir teknoloji üzerine çalışıyor.

Xiaomi Yeni Batarya Teknolojisi ile Daha Verimli Olacak!

Eğer Xiaomi bu teknolojiyi uygulayabilirse, Xiaomi marka akıllı telefonları kasası ve boyutu büyümeden yüzde 10 daha fazla güce sahip olabilecek. Bu ek güç, tek bir şarjla 100 dakikalık ek çalışma süresi sağlayacaktır. Xiaomi, paketleme teknolojisini de yenileyerek alan verimliliğinide arttıracağını söyledi. Gönderi, Xiaomi’nin PCM’yi (koruma devresi modülü) düz konum yerine 90 derecelik açıyla yerleştirdiğini gösteriyor. Akıllı telefon üreticisinin biraz yerden tasarruf etmesine yardımcı olacaktır. Xiaomi ayrıca yeni pili, gece boyunca şarjı izlerken güvenliği ve hücrelerin ömrünü artıran gelişmiş algoritmalara dayanan bir yakıt göstergesi çipi ile donattı. Bu, ahize çok uzun süre prize takılı kaldığında aşırı şarj durumunda pilin neden olduğu zararı azaltır. Bunun dışında pil paketi, sıcaklığı kontrol etmek ve batarya’nın ısınmamasını sağlamak için bazı ek sensörlere sahip olacaktır.