Xiaomi telefonlarda performans modu. Xiaomi telefonlarda performans modu etkinleştirme. . Xiaomi Cihazlar da performans modu ayarı.

Günümüzde kullanımı yapılan akıllı telefonlar hız kesmeden yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek devam etmektedir. Akıllı telefon üreticileri telefonları piyasaya sürdüğü an itibari ile de güncellemeleri ile destekçi oldu.

Bulunduğumuz çağ gereği bir çok işimizi dışarıya çıkmadan dijital ortamdan yapmayı tercih eder hale geldik. Gerek iş, gerek okul, eğitim, sağlık gibi bir çok alanda telefonlar kurtarıcımız haline geldi.

Birbirinden farklı onlarca telefon üretici firması var ancak Xiaomi, bir çok markaya oranla rakiplerini bir adım geride bırakmayı başardı.

Xiaomi sevilen arayüzü ve kullanım bakımından oldukça sevildi. Kullanıcılar hem gösterişli hem de kullanışlı olan bu özelliği bir arada kullanmaya başladı.  Geçtiğimiz günlerde Enhanced Edition Sürümünü duyurdu. Gelen bu özellik ile beraber bir çok yenilik eklendi ancak belirtilmesi gerekirse en önemli özelliği yüksek performans yenilikleri oldu.

Xiaomi telefonlarda belirli özellikler parça parça halinde belirli aralıklar ile tanımlanan güncellemelerin beraberinde yayıldı. Parça parça gelen bu özellik şuanda Xiaomi için 30’civarı modelde kullanılmaya başlandı.

Son zamanların sık sorulan soruları arasında yer alan performans modu ayarını sizler için konu aldık. Bu makalemizde Xiaomi cihazlarda performans modu ayarının nasıl yapılacağına dair bilgi alacağız. Bu konu adımları için aşağıda yer alan aşamaları takip edelim. Xiaomi telefonlarda performans ayarı.

Xiaomi telefonlarda performans modu etkinleştirme.

1)Öncelik olarak telefon ekranınıza gelelim.

2) Ekran kilidini açın.

3)Hemen ardından telefon ekranınızı aşağıya doğru çekin.

4)Kontrol Merkezi kısmını açın.

5)Bir sonraki adımda sağ üst köşede yer alan düzenle simgesine tıklayalım.

6)Sayfanın alt kısmında yer alan paneli yukarıya doğru kaydırın.

7)Açılan ekranda yüksek performans modu alanı yer alacaktır. Bu alandaki + butonuna tıklayın.

8)Son adım olarak ise Sağ üst kısımda yer alan Bitti butonuna tıklayalım.

Yukarıda belirtilen adımları doğru ve sıralamasına uygun halde tamamlamanız halinde Xiaomi telefonlar için Performans modu etkinleştirme adımlarını tamamlamış olacaksınız.

Tüm bu işlemleri yaptınız fakat kapatmak istiyorsunuz. Bu gibi durumlarda ise aynı adımları takip ederek bu alanı pasif hale alın. İşlemler tamamlanmış olacaktır.