Merhaba Arkadaşlar,

Bu yazımızda sizlere Xiaomi Cihazlarda Dosya Yöneticisinde Çıkan Reklamlar Nasıl Kapatılır? bunu anlatacağım.

Xiaomi telefonlar uygun fiyatları ve yüksek performansları ile kullanıcıların gözdesi haline gelmiş durumda.

Ancak Xiaomi cihazlarda bir konu var ki bütün kullanıcılar tarafından şikayet edilmeye başlamış durumda. Telefonun neredeyse her menüsünde, her başlığı altında önerilen şeklinde gelen uygulama ve web sayfası reklamları. Peki bu reklamlardan kurtulmak, kapatmak mümkün mü?

Bu reklamları kapatabilmenin yolu oldukça basit olmakla birlikte her menü için ayrıca ayar yapılması gerekmektedir. İşte bu nedenle bu yazımızda reklamların çıktığı yerlerden biri olan Dosya yöneticisi içerisinde çıkan reklamlar nasıl kapatılır? bunu anlatacağım.

İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan “Dosya Yöneticisi” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan Dosya Yöneticisi sayfası içerisinde sol üst köşede yer alan “Menü” butonuna dokunalım. Menü içerisinde en altta yer alan “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

İlişkili : Xiaomi Kullanıcılarının Kullanması Gereken Cihaz Özellikleri

Dosya yöneticisi içerisinde çıkan reklamlar nasıl kapatılır?

xiaomi cihazlarda dosya yoneticisinde cikan reklamlar nasil kapatilir 02 e1639671801787

Dosya yöneticisi içerisinde Öneriler nasıl kapatılır?

Karşınıza Ayarlar sayfası açılacaktır. Ayarlar sayfası içerisinde ise “Hakkında” başlığına dokunalım. Dosya Yöneticisi sayfası içerisinde açılan reklamları kapatabilmek için “Öneriler” başlığının sağ tarafında açık olan anahtarı kapatmanız yeterli olacaktır.

xiaomi cihazlarda dosya yoneticisinde cikan reklamlar nasil kapatilir 03

Yukarıda yer alan adımları uyguladıktan sonra telefonunuzun dosya yöneticisi sayfasına giriş gerçekleştirdiğinizde Öneriler başlığı altında çıkan hiçbir reklam görüntülenmeyecektir. Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen sorun yaşıyorsanız veya başka uygulama ve menüler içerisinde çıkan reklamların nasıl kapatılacağını öğrenmek istiyorsanız yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son Güncelleme 25 Aralık 2021 Yazar Pınar Güldökmez