Ana Sayfa Destek Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır

Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır

0

Dünya genelinde fiyat/performans odaklı teknoloji üreticilerinin tartışmasız lideri olan uzak doğulu Xiaomi‘nin akıllı telefonlarında kullanılan işletim sistemini özelleştirmek istediğinizde yapmanız gerekenleri sizler içinderledik. Yazılım modifikasyonu işlemlerine başlamadan evvel atlanmadan yapılması gereken adımları sizler için derledik. Rehberimiz her ne kadar kullanıcı konforunu kişiselleştirme anlamında üst düzeylere çekse de, yapılabilecek hatalı bir işlemin tüm işletim sisteminin çalışma prensibini riske atabileceğini de hatırlamamız gerekir.

Uzak doğulu Xiaomi, akıllı telefonlarına üçüncü part geliştiriciler aracılığıyla işlem yapılmasının önüne gerçmek için cihazlarını kilitliyor. Bootloader olarak adlandırılan bu kilit sistemi sayesinde Xiaomi ve Redmi akıllı telefonlar güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Fakat cihazlarını kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar ROM atmak ve Root yapmak suretiyle telefonlarına farklı özellikler eklemek istiyorlar. Bu istekleri daha güvenli hale getirmek isteyen Xiaomi kullanıcıların bu isteklerini göz önünde bulundurarak Bootloader kilidini açmak için Mi Unlock uygulamasını tüketicilerin beğenisine sundu.

 

Bu aplikasyon sayesinde Xiaomi ve Redmi modellerinin Bootloader kilidini açmak oldukça basit. Ancak işlemlerimizde başlamadan evvel Bootloader kilidi açık olan ürünlere Netflix gibi uygulamaların Play Store‘dan üzerinden yüklenemediğini hatırlatmakta fada var. Google güvenlik protokolleri sebebiyle bazı uygulamaların Bootloader kilidi açık telefonlara yüklenmesine izin verilmiyor. Ancak bu herşeyin sonu demek değil. Bootloader kilidi açık telefonlara .apk olarak da Netflix gibi bir çok uygulama yüklenebiliyor. Fakat yüklenebilirlik güvenliği de sağlıyor anlamına gelmiyor tabi ki. Son bir not olarak şunu iletmek isteriz. Bootlader kilidini kaldırmak cihazınızı sıfırlayacağı için, bu işlemi yapmadan mutlaka yedek almanızı tavsiye ederiz.

Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşlemlerimizde Mi Unlock uygulamasını indirerek başlayabiliriz. Uygulamanın en son sürümünü buradan  indirebiliyoruz. Mi Unlock uygulaması şimdilik yalnızca Windows’ta çalışıyor. Uygulamayı yüklememizin ardından aşağıdaki işlem sırasını takip edebiliriz.

  • Mi Unlock uygulamasını açın.
  • Xiaomi hesabınızla oturum açın.
  • Telefonunuzu kapatın ve Fastboot moduna girmek için Sesi kısma tuşunu ve Güç düğmesini basılı tutarak yeniden açın.
  •  Telefonunuzu USB kablosunu kullanarak PC‘ye bağlayın ve “Unlock” butonuna tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşlemlerimizin ardından telefonumuz kapanıp açılacak. Açıldığında açılışı ekranın üst kısmında açık kilit simgesi görürseniz işlemin başarıyla tamamlandığına emin olabilirsiniz.

Eğer işlemleri tamamlarken sürücü sorunu yaşarsanız, bu durum Windows işletim sisteminin lisanssız çalışması ile alakalı olabilir. Bu durumda işletim sistemini lisanslamanız ya da Xiaomi Windows sürücülerini manuel olarak bilgisayarınıza kurmanız gerekebilir.

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA