Word belgelerinden köprüler nasıl kaldırılır, aşağıda ki adımları tek tek kontrol edin.

Web’den metin kopyalayıp Word’e yapıştırırsanız, köprülerin metinle birlikte aktarılması can sıkıcı olur. Metni köprüler olmadan nasıl kolayca yapıştıracaksınız. Yada zaten Word’de bulunan metinden köprüleri nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Metni köprüler olmadan Word’e yapıştırmanın bir örneği olarak, How-To Geek’ten bir makalenin bir bölümünü kopyaladık ve Word’e yapıştırdık. Gördüğünüz gibi köprüler de belgeye kopyalandı.

Word Belgelerinden Köprüler Nasıl Kaldırılır

İşte bundan kaçınmanın iki yolu.

Özel Yapıştır Kullanarak Metni Köprüler Olmadan Word’e Yapıştırın.
İlk seçeneğiniz, metni yapıştırırken bağlantıları kaldırmaktır. Bu nedenle, boş bir belge ile başlamanız gerekir. İstediğiniz metni kopyalayın ve Word’ü açın.
Metni köprüler olmadan yapıştırmak için Giriş sekmesinin etkin olduğundan emin olun. Ardından, “Yapıştır” düğmesindeki aşağı oku tıklayın. Sonra “Yalnızca Metni Sakla” düğmesini tıklayın. Farenizi “Yalnızca Metni Koru” düğmesinin üzerine getirdiğinizde, belgedeki metin değişir ve size nasıl görüneceğinin bir önizlemesini gösterir.
Ayrıca belgeye sağ tıklayıp açılan menüdeki “Yalnızca Metni Koru” düğmesine tıklayabilirsiniz.
Word Belgelerinden Köprüler ne işe yarar
Köprüler kaldırıldı. Ancak metne Normal stil uygulanır, bu nedenle istediğiniz biçimlendirme bu değilse yazı tiplerini ve diğer düzenleri değiştirmeniz gerekir.
Word Köprüler Nasıl Kaldırılır
Belgenizde Bulunan Metinden Köprüleri Kaldırın
Köprü içeren metin zaten belgenizdeyse, köprülü metni seçin ve Windows’ta Ctrl+Shift+F9 veya Mac’te Command+fn+Shift+F9 tuşlarına basın.
Word Belgeleri
Seçilen metinden tüm köprüler kaldırılıp ve orijinal biçimlendirme korunur.
Tek bir köprüyü kaldırmak için köprüye sağ tıklayın ve açılan menüden “Köprüyü Kaldır”ı seçin.
Word Köprüleri Kaldırma
Word belgelerine yapıştırılan metinlerdeki köprülerden kurtulmanın farklı yolları vardır . Kullandığınız yöntem tercihinize bağlıdır. Ancak Ctrl+Shift+F9 klavye kısayolu , Word’ün tüm sürümlerinde çalışır ve en kolay yoldur.
Word belgelerinden köprüler nasıl kaldırılır, makalemiz umarım yararlı olmuştur.