Wolfteam oyun severlerin yıllardır vazgeçemediği bir oyun olup kitlesini hemen hemen hiç kaybetmeyen oyunlar arasında yer almaktadır. Fakat son güncellemelerden sonra oyunu başlatırken EasyAntiCheat kurulu değil hatası vermekte ve oyun başlatılamamakta. “Wolfteam EasyAntiCheat Kurulu Değil” hatası, oyunun EasyAntiCheat hizmetini algılayamadığını belirtir. Bundan dolayı hata verip oyun başlatılamaz. Bu makalemizde sizlere bu hatanın birden fazla seçeneği ile çözüm yollarından bahsedeceğim.

WhatsApp Image 2023 09 29 at 16.14.01
Wolfteam EasyAntiCheat Kurulu Değil Hatası

Wolfteam EasyAntiCheat Kurulu Değil Hatası Çözümü

  • Wolfteam oyununun üzerine sağ tık yapıp dosya konumu aça tıklayıp EasyAntiCheat’e giriyoruz.
  • EasyAntiCheat_Setup dosyasına tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan hemen yükleye tıklayalım.
WhatsApp Image 2023 10 03 at 18.11.20 1
Wolfteam EasyAntiCheat Kurulu Değil Hatası Çözümü
  • İşlemi yaptıktan sonra ekranı kapatıp oyunu başlatalım.

Bu yöntem Wolfteam EasyAntiCheat kurulu değil hatası için bir numaralı çözümdür. Bu yöntem sonrası hata devam ediyor ve oyun açılmıyorsa, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Wolfteam EasyAntiCheat Kurulu Değil Hatası Çözümü -2

Oyunu ve EasyAntiCheat’i Yeniden Başlatın: Öncelikle, bilgisayarınızı ve oyununuzu kapatın. Ardından, Wolfteam’i başlatmadan önce EasyAntiCheat’i çalıştırarak tekrar deneyin.

Oyun ve EasyAntiCheat’i Güncelleyin: Wolfteam ve EasyAntiCheat’i en son sürümlerine güncellediğinizden emin olun. Güncellemeler genellikle hata düzeltmeleri içerir.

EasyAntiCheat’i Tekrar Yükle: Eğer EasyAntiCheat hizmeti hatalı veya eksikse, bu hizmeti tekrar yüklemek sorunu çözebilir. Oyunun kurulu olduğu dizinde bulunan EasyAntiCheat klasörünü bulun ve içindeki “EasyAntiCheat_Setup.exe” dosyasını çalıştırarak tekrar yükleyin.

Güvenlik Duvarını Kontrol Edin: Güvenlik duvarınızın Wolfteam ve EasyAntiCheat’e erişim izni verdiğinden emin olun. Bunun için güvenlik duvarı ayarlarınızı kontrol edin.

6153a07c4e3fe01758c99b34
Wolfteam EasyAntiCheat Kurulu Değil Sorunu

Antivirüs Yazılımını Kontrol Edin: Eğer bilgisayarınızda bir antivirüs programı çalışıyorsa, Wolfteam ve EasyAntiCheat’i engellemiyor olmasına dikkat edin. Gerekirse, bu programların ayarlarını kontrol ederek izin verebilirsiniz.

Sistem Dosyalarını Kontrol Et: Bilgisayarınızda sistem dosyalarının bozulmuş olabileceği durumları kontrol etmek için Windows Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırın.

Eğer bu adımlar sorununuzu çözmezse, daha fazla yardım için Wolfteam topluluk forumlarına veya resmi destek kanallarına başvurabilirsiniz.

Siz de kesintisiz oyun deneyimleri elde etmek istiyorsanız bir başka makalemiz olan ‘Oyunlarda Kasma Sorunu‘ yazımızı okuyabilirsiniz.