Ana Sayfa Bilgisayar WinRAR Erişim Reddedildi Hatası

WinRAR Erişim Reddedildi Hatası

0

Windows 10’da WinRAR Erişimi reddedildi hatası çözümü

 WinRAR Erişim reddedildi hatasını çözmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Size birkaç numara gösterelim.

Peki, WinRAR dosyasını yeniden indirmeyi deneyebilir veya daha güvenilir bir dosya sıkıştırma aracı kullanmaya başlayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Daha fazla seçenek ve kolayca uygulanabilecek şık ipuçları bulmak kolaydır.

Dahası, bu PC yazılım Sorun Giderme merkezini kontrol etmekten ve hatta yer imlerine eklemekten çekinmeyin.

WinRAR’ı yıllarca kullanmasına rağmen, sayısız kullanıcı Windows 10’da Erişim reddedildi hatası almasından şikâyet ediyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bazıları, yalnızca dahil etmeye çalıştıkları klasörlerin çoğunda aynı mesajı almaya devam etmek için Windows 10’daki bir WinXP makinesinden eski bir sürücüyü yedeklemeye çalıştığını anlatıyor.

Diğer kullanıcılar basitçe İnternet’ten bir WinRAR dosyası indirdiler. Dosyaları ondan çıkarmak kolayca çalışabilir, ancak durum böyle değil.

WinRAR dosyaları genellikle zarar görür ve yazılım arızası, ani bir sistem kapanması, depolama ortamının kaldırılması ve daha fazlası nedeniyle indirme tamamlandığında bu mesajı göstermeyi reddeder.

Bu Erişim reddedildi hatasını da görüyorsanız, hemen harekete geçme zamanı gelmiştir. Size sorunu çözmesi gereken birkaç sorun giderme ipucu sunuyoruz, bu nedenle aşağıda bunları kontrol edin.

WinRAR erişimi reddedildi hatası nasıl düzeltilir?

1. Farklı bir dosya sıkıştırma aracı deneyin.

Bir arşiv, içinde sıkıştırılmış düzinelerce dosya içerebilir ve siz onlara erişmek isteyene kadar onları güvenli bir şekilde orada tutması gerekir.

Bu, yalnızca Wİnzip gibi güvenilir bir dosya sıkıştırma aracı kullanılarak sağlanabilir. Siz de deneyin ve dosyalarınızı sıkıştırmanın / açmanın, korumanın ve paylaşmanın ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.

Evet, önceliğiniz güvenlikse, WinZip’in verilerinizi bankacılık düzeyinde şifrelemeyle koruduğunu unutmayın.

Bu arşivleyici ayrıca, fotoğraflarınızı bulutta düzenlemek için epeyce şık özelliğe sahiptir ve size başkaları tarafından sizinle paylaşılan dosyalara erişme ve bunları düzenleme şansı verir.

Tüm bu yönleri göz önünde bulundurarak ve sizi Erişimden uzak tutacağı gerçeği reddedildi hatasıdır, indirmeyi düşünün.Winzip ve WinRAR alternatifi olarak kullanma.

 

Bu tür sorunlarla karşılaştığınızda, WinRAR dosyasını da yeniden indirebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu, indirme sırasındaki kesinti ve sistemin kapanması gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir.

Buna rağmen, bu, dosyanızın bozuk olduğu ve düzeltilemeyeceği anlamına gelmez. Sadece yeniden indirin ve bir kez daha dosyaları çıkartmayı deneyin.

Bu, özellikle indirilen dosyanın boyutunu orijinal dosya ile karşılaştırırsanız ve herhangi bir farklılık fark ederseniz, ilk indirme sırasında WinRAR dosyanızdaki olası sorunları ortadan kaldırmalıdır.

3. Salt okunur seçimini kaldırın

Suçlunun hayal edildiği kadar tehlikeli olmadığı zamanlar vardır. Dosyaya tekrar tekrar erişmeye çalışmak yerine, sadece aynı hatayı almak için arşive sağ tıklayın.

Ardından, Özellikler’e giden yolunuzu bulun ve özniteliklerde Salt okunur’un seçimini kaldırın.

4. WinRAR Onarım işlevini kullanın

  1. WinRAR dosyasının konumuna göz atın.
  2. Ardından, dosyayı seçin ve araç çubuğunda bulunan Onar düğmesine tıklayın.
  3. Artık bir sonraki görüntülenen açılır pencereden Bozuk arşivi RAR olarak değerlendir’i seçebilirsiniz.
  4. Onarım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. Ardından, Kapat düğmesine tıklayın.
  5. Son olarak, başlangıçta aklınızda olan dosyaları çıkarmak için yeni yeniden oluşturulmuş arşivi seçin.
  6. Onay almadan Çıkar’ı seçin ve prosedür hemen başlamalıdır.

Bu sorundan rahatsız olduğunuzda, resmi WinRAR onarım aracını da kullanmayı deneyebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, özellikle sizinki gibi sorunları çözmek için tasarlanmıştır.

Yukarıdaki prosedürü kullanarak bir deneyin ve size her türlü hatayı güvenilir bir şekilde tamir ettiğini iddia eden potansiyel olarak karmaşık yöntemlerden ve resmi olmayan üçüncü taraf araçlardan uzak durmanın daha güvenli olduğunu hatırlatalım.

Çözümlerden birinin bu sefer size yardımcı olup olmadığını bize söylemeyi unutmayın. Ek olarak, WinRAR dosyasını kapatırken, Dosya menüsünün altındaki Çıkış seçeneğini kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Doğrudan sonlandırırsanız, o zaman RAR başlığının etkilenme şansı vardır, bu da RAR dosyalarının bu tür Erişim reddedildi hata mesajlarını görüntülemesini tetikleyebilir.

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA