Winees Solar Güvenlik Kamerası Kurulumu ve Özellikleri
Winees Solar Güvenlik Kamerası Kurulumu

Bu yazımızda sizlere Winees Solar Güvenlik kamerası kurulumu nasıl yapılır detayları ile anlatıyoruz.

Winees Solar Güvenlik Kamerası, kablosuz ve güneş enerjisiyle çalışan bir güvenlik kamerasıdır. Bu, onu kurulumu ve bakımı kolay bir seçenek haline getirir. Winees Solar Güvenlik Kamerası, yüksek çözünürlüklü video ve ses kaydı, gece görüş özelliği ve hareket algılama özelliğine sahiptir. Bu, onu evinizi ve işinizi güvende tutmak için ideal bir seçenek haline getirir.

Akıllı telefonunuza doğrudan kurulum yapabilirsiniz. Hem AiDot hem de Google Home uygulamalarıyla uyumludur. Kamerayı yerleştireceğiniz kısım eğer güneş almayacaksa elektrik kablosu ile montaj yapmanız gerekmektedir.

Eğer köy, bahçe, tarla gibi bir alanda kullanacaksanız ve kameranızı güneş alan bir yere yerleştirirseniz elektrik ihtiyacı olmayacaktır.

Winees Solar Güvenlik Kamerası Kurulumu

Kamera, hızlı başlangıç kılavuzuyla birlikte gelir. Bu kılavuzda kameranın temel işleyişini ve ürünle birlikte verilen güneş panelini vurguluyor. Ayrıca cihazı iç veya dış mekanda kullanmak için ayrı bir kablo ile birlikte gelir.

Kılavuzda, güneş panelinin nasıl yerleştirileceğini ve sabitleneceğini genel olarak bizlere gösterir. Resimlerinde ise düğmenin, merceğin ve sensörlerin kameradaki konumunu gösterir. Ayrıca, kullanıma hazır olmayan özellikler için detaylı açıklamalar ve kamerayı Wi-Fi’ye bağlarken olası sorunların nasıl giderileceği konusunda bilgiler de bulunmaktadır.

Asıl sorun ise uygulamada gezinme hakkında bilgi eksikliği ve varsayılan ayarlar ve kullanıcı seçenekleri için açıklamaların olmamasıdır. Winees solar güvenlik kamerası kurulumu yapmadan önce kılavuzu yeterince incelediyseniz işlemlere başlayalım.

Winees Solar Güvenlik Kamerası Özellikleri
Winees Solar Güvenlik Kamerası Kurulumu İşlem Adımları

Öncelikle kameranın güç kablosunu takınız.

Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasından Google Home uygulamasını yükleyiniz.

Cihaz ekleme (+) bölümüne tıklayınız.

Kameranızın güç butonuna üç saniye kadar basılı tutunuz.

Uygulamadan gelen komutları takip etmek için sesli talimatlar alacaksınız.

Telefonunuzun bağlı olduğu 2.4Ghz Wi-Fi ağını ve şifresi ile birlikte internet ağına bağlanmanızı isteyecektir. Bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra Winees solar güvenlik kamerası kurulumu tamamlanacaktır.

Winees Solar Güvenlik Kamerası Özellikleri

2K çözünürlüğe ve 3MP optik lense sahip olan güneş enerjili güvenlik kamerası, 130° diyagonal görüş açısına sahiptir. Dijital yakınlaştırma özelliği, daha fazla ayrıntıyı göstermenizi sağlar.

Bu kamera, dörtlü yüksek çözünürlükte kristal netliğinde bir görüntü sunar. QHD çözünürlük, 16×9 en boy oranında 2560×1440 pikseldir ve 720p standart veya normal 720p HD’nin dört katıdır.

Winees Solar Güvenlik Kamerası Kurulumu ve Özellikleri
Winees Solar Güvenlik Kamerası Kurulumu

L1 kamera, dahili yüksek performanslı 5200 mAh pil ile donatılmıştır. Ürünle birlikte verilen güneş paneli sayesinde, binanın elektrik sistemine bağlantı yaparak kameranın pilini şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırarak 365 günlük bir kullanım ömrü sağlar.

Dahili 8 GB Gömülü Çoklu Ortam Kartı (eMMc) yerel depolama işlevi, 60 güne kadar video kaydetmenizi sağlamaktadır. Bu özellik, ücretli bulut depolama aboneliklerine olan ihtiyacın aşılmasına yardımcı olacaktır. Ancak, genişletilmiş veya kalıcı erişim için yerel olarak depolanan görüntülerin dışa aktarılmasını desteklemez.

Böylece sizlere Winees Solar Güvenlik kamerası kurulumu nasıl yapılır kısaca özetledik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: