Ana Sayfa Bilgisayar Windows Grup İlkesi İstemcisi Hatası Çözümü (Resimli Anlatım)

Windows Grup İlkesi İstemcisi Hatası Çözümü (Resimli Anlatım)

0

Merhaba sevgili Teknodestek okurları.

Bu makalemizde sizleri Windows 10 ile hayatımıza çok fazla girmeye başlayan ve özellikle Google Chrome, Denetim Masası ve Windows Update uygulamalarını açmamızı engelleyen sinir bozucu bir hatanın çözümüyle tanıştıracağız.

Bilgisayarımızı açtıktan birkaç dakika sonra beliren ve “yine mi?” dedirten “windows grup ilkesi” hatası oldukça canımızı sıkıyordu.

1

Şimdi sizlere bu hatadan birkaç basit kayıt defteri işlemi ile kurtulmayı anlatacağız.

Öncelikle Windows + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır istemcimizi başlatıyoruz ve “regedit” yazarak kayıt defteri düzenleyicimizi açıyoruz.

Anahtar girdilerinden “HKEY_LOCAL_MACHINE” i seçerek alt menüsünü açıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2

Açılan alt menüden  “SOFTWARE” ve ‘’microsoft’’ değerlerini seçiyoruz.. Microsoft değerini genişleterek “Windosw NT”  girdisini buluyoruz .

3

Windows NT anahtarını genişlettiğimizde tek bir seçeneğimiz mevcut arkadaşlar,  “Currentversion”.

Currentversion girdisini genişleterek ‘’SvcHost’’ girdisini buluyoruz ve genişletme yoluyla izlediğimiz harita burada son buluyor.

4

Buradan sonrası önemli arkadaşlar; SvcHost girdimize Sağ Tuş ile tıklıyoruz! Sağ tuş menümüz açıldığında sırasıyla ‘’yeni’’ ve ‘’çok dizeli değer’’ seçeneklerini takip ediyoruz.

5

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açılan yeni değer verisinin adını “GPSvcGroup” yapıyoruz ve değer verisini ise “GPSvc”olarak ayarlıyoruz. Büyük-küçük harfe dikkat edelim, değer verileri ikili sistem ascii kod ile çalışmaktadır ve arayüz isimlerindeki büyük küçük harf kombinasyonu, sistemin doğru çalışması açısından çok önemlidir.

Değer verisi oluştuktan sonra ‘’SvcHost’’ a yeniden sağ tuş ile tıklıyoruz ve  sırasıyla “yeni” ve “anahtar” seçeneklerini takip ediyoruz.

6

Yeni anahtar verimizin adını da “GPSvcGroup” olarak yapılandırıyoruz ve kayıt defteri ana menumuzde oluşan ‘’GPSvcGroup’’ verimize sağ tuşla tıklıyoruz. Sağ tuş menümüzden sırasıyla “yeni” ve “DWORD (32Bit) Değeri“ seçeneklerini takip ediyoruz.

7

Bu noktada oluşan yeni değer verimizin adını “AuthenticationCapabilities“ yapıyor ve değer verisini  “3020” olarak ayarlıyoruz.

8

Aynı işlemi tekrar ediyoruz ve tekrar “GPSvcGroup” verimize sağ tuşla tıklıyoruz. Sağ tuş menümüzden sırasıyla “yeni” ve “DWORD (32Bit) Değeri” seçeneklerini takip ediyoruz.

 

9

Az önce oluşan verimizin altına yeni bir DWORD değer verisi oluşturmuş olduk. Bu verimizin adını da “ColnitializeSecurityParam” yapıyoruz ve değer verisini ”1” olarak ayarlıyoruz.

10

Evet arkadaşlar, bilgisayarımızı yeniden başlatabiliriz ve artık hata ortadan kalkmış oldu. Artık Google Chrome ve Denetim Masası uygulamalarını özgürce kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA