Windows 11 canlı duvar kağıdı ayarlama

Evet, Windows 11 canlı duvar kağıtları ayarlayabilirsiniz, ancak bir üçüncü taraf uygulaması kullanmanız gerekir. Bu kılavuzda, Windows 11 lively wallpaper ayarlama adımlarını öğreneceksiniz.

Windows 11’de masaüstünde canlı duvar kağıtları ayarlayabilirsiniz, ancak resmi olarak değil. Windows 11’de Android’deki hareketli duvar kağıtlarına benzer bir canlı arka plan kullanmak istediyseniz, Microsoft Store’dan “Lively Wallpaper” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Lively Wallpaper, videoları, web sayfalarını ve GIF resimlerini masaüstü duvar kağıtları ve ekran koruyucular olarak ayarlamanıza izin veren açık kaynaklı bir uygulamadır. Uygulama, Windows 11’de arka plan olarak ayarlayabileceğiniz birkaç canlı duvar kağıdı içeren bir kitaplık sunar, ancak her zaman özel duvar kağıtları ekleyebilirsiniz.

Windows 11 canlı duvar kağıdı ayarlama

Windows 11 hareketli masaüstü duvar kağıtları ayarlamak istiyorsanız, önce Lively uygulamasını yüklemeniz ve ardından animasyonu seçmeniz gerekir.

Lively Wallpaper uygulamasını yükleyin

Lively Wallpaper uygulamasını yüklemek için şu adımları kullanın:

  1. Microsoft Store’da Lively Wallpaper uygulamasını açın.
  2. Al butonuna tıklayın.Windows 11 Canlı Duvar Kağıtları Nasıl Ayarlanır

Adımları tamamladığınızda, masaüstünüzde canlı duvar kağıtları ayarlamak için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Canlı duvar kağıdı ayarla

Windows 11’de canlı duvar kağıdını arka plan olarak kullanmak için şu adımları kullanın:

  1. Lively Wallpaper uygulamasını açın.
  2. Kitaplık’a tıklayın.
  3. Canlı bir duvar kağıdı seçin.
  4. Menü (üç noktalı) düğmesini tıklayın ve Duvar Kağıdı Olarak Ayarla seçeneğini seçin.2022 04 13 07 57 10 Lively Wallpaper
  5. (İsteğe bağlı) Duvar kağıdı özelliklerine bağlı olarak farklı ayarları yapmak için Özelleştir seçeneğini tıklayın.2022 04 13 07 57 31 Lively Wallpaper

Adımları tamamladıktan sonra, canlı duvar kağıdı masaüstüne uygulanacaktır. Ayrıca, animasyona bağlı olarak bazı etkileşimler alabilirsiniz. Örneğin, “Sıvılar” seçeneğini ayarlarsanız, masaüstü sistem hacmine ve imlece tepki verir. Ve “Periyodik Tablo” seçeneği her bir öğeyi vurgular ve imleci tablonun üzerine getirirsiniz.

Uygulama ayrıca bir “Galeri” bölümü ile birlikte gelir, ancak şu anda hiçbir şey sunmuyor. Ayarlar sayfasında, başlangıç ​​davranışını ve performans etkisini en aza indirmek için kuralları kontrol edebileceksiniz ve hatta Görev Çubuğu temasını bulanık, tamamen şeffaf ve daha fazlasını yapmak için kontrol etme seçeneği bile var. Bu proje hakkında GitHub’da daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu duvar kağıtları animasyonlu resimler olduğundan, ekstra sistem kaynakları gerektirecektir. Ancak, bir uygulamayı veya oyunu tam ekranda kullanırken veya Uzak Masaüstü üzerinden cihaza erişirken, duvar kağıdı otomatik olarak duraklayacaktır. Ve pille çalışırken animasyonu durdurmak için bir kural belirleyebilirsiniz.

Uygulama ayrıca çoklu monitör kurulumları için destek içerir. Tüm monitörlere tek bir duvar kağıdını yayabilir veya aynı duvar kağıdını ekranlar arasında çoğaltabilirsiniz. Ayrıca HiDPI ve Ultrawide çözünürlükleri desteklenir.