Bu Takma Ad Hesabınıza Eklenemiyor

Bu makale, Windows’da Bu takma ad hesabınıza eklenemiyor hatasını gidermek için üç yol sunar.

Microsoft, kullanıcıların bir uygulamaya veya hizmete giriş yapmak için kullanabilecekleri alternatif bir ad veya e-posta adresi olarak takma adları kurmalarına izin verir. Bu takma adları, Azure AD kimlik doğrulama ve Office 365 gibi Microsoft hizmetleriyle kullanılabilir.

Microsoft hesabınızı güvence altına almak her zaman önerilir, bu nedenle bir takma adı ekstra bir koruma katmanı olarak eklersiniz. Ancak, telefon numarası eklemeye çalışıyorsanız ve Bu takma ad hesabınıza eklenemiyor hatasını alıyorsanız, kota sınırını aşmış olabilirsiniz.

Neyse ki, bu sorunu atlatmanın basit bir yol vardır. Bu hatayı PC’nizde alıyorsanız, aşağıda bahsedilen yöntemleri deneyerek düzeltebilir ve olabildiğince hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu Takma Ad Hesabınıza Eklenemiyor
Bu Takma Ad Hesabınıza Eklenemiyor

Bu Takma Ad Hesabınıza Eklenemiyor Hatası Nasıl Düzeltilir

Başlamak için aşağıdakileri kontrol edin:

  1. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve doğru çalıştığından emin olun.
  2. Microsoft hesabınızdan çıkış yapın ve takma adı tekrar oluşturmayı deneyin.
  3. Microsoft hesabınıza dayalı diğer hizmetlere, OneDrive veya Outlook Mail gibi, erişebildiğinizi doğrulayın.
  4. Hesabınızın zaten bir profil kurduğundan emin olun ve iş/okul hesabı olmadığından emin olun.
  5. Hesabınızdaki maksimum takma ad sayısına ulaşmadığınızdan emin olun.

Farklı bir takma ad türü kullanın

Bu Takma Ad Hesabınıza Eklenemiyor
Bu Takma Ad Hesabınıza Eklenemiyor Hatası Nasıl Düzeltilir

Microsoft’ta oturum açma şeklinizi yönetin adresine giriş yaptıktan sonra E-posta takma adı veya başka bir telefon numarasını takma ad olarak kullanabilirsiniz. Eğer biri Bu takma ad hesabınıza eklenemiyor hatası veriyorsa, diğerini kullanmayı deneyin ve işe yarayıp yaramadığını kontrol edin. Bu işlemleri Microsoft

Ayrıca, kullanacağınız takma adın size kayıtlı olduğundan emin olun, çünkü Microsoft kimliğinizi doğrulamanız için size bir doğrulama kodu göndermek isteyecektir.

Microsoft hesabınızı kalıcı olarak kapatın

Bu son çare olarak kullanılmalıdır, ancak bazı kullanıcılar için işe yaramıştır. Tek dezavantajı, hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasını beklemek zorunda olmanızdır, bu süre içinde hesabınızı geri almak isterseniz Microsoft size bir süre tanır. Ancak, 60 gün süresi dolduğunda hesap serbest bırakılır ve takma adınızı ekleyebilirsiniz.

Microsoft ile iletişime geçin

Eğer bu iki seçenek işe yaramıyorsa, sorunu detaylı bir şekilde açıklayarak Microsoft ile iletişime geçmeyi deneyin. Özellikle hesabınız sorunluysa veya hesabınız Microsoft hesabına dönüştürülürken sorun yaşadıysanız bu bir deneme değer.

Microsoft Hesabımdan bir takma adı nasıl kaldırabilirim?
Microsoft hesabınıza giriş yapın ve Giriş yapma şeklinizi yönet’i seçin. Bir liste takma adları görünecektir. Kaldırmak istediğiniz takma adına tıklayın ve ardından Kaldır’a tıklayın.

Unutmayın ki yalnızca birden fazla hesabınız varsa bir takma adını kaldırabilirsiniz. Tek bir başlık e-postanız varsa kaldırmak seçeneği kullanılamaz.

Bu tür gelecekteki sorunları önlemek için bazı koruyucu önlemler nelerdir?
Farklı hesaplar için benzersiz ve tanımlanabilir takma adları kullanın – Birden fazla hesap çalıştırıyorsanız, farklı hesaplar için benzersiz takma adları kullanmanız önemlidir.
Eklenen takma adları düzenli olarak gözden geçirin – Birden fazla hesabınız varsa, bu takma adlarını düzenli olarak gözden geçirin. Bir tanesi çalışmayı durdurursa, hemen fark etmek istersiniz ki sorunu düzeltebilirsiniz.
E-posta adresinizi doğrulayın – Hesabınızda geçerli bir e-posta adresiniz olduğundan emin olun. Aksi takdirde, Bu takma ad hesabınıza eklenemiyor hatası mesajı görünecektir.

Maalesef takma adınız başka bir hesapta zaten kullanıldıysa, onu kaldırdıktan sonra tekrar kullanılamaz. Neyse ki, telefon numaranızı Microsoft hesabınıza ekleyemiyorsanız, bir e-posta eklemek aynı şekilde işe yarayacaktır.

Bu bahsettiğimiz sorun dışında bazı kullanıcılar “Hesabınıza takma ad ekleme sayısı sınırlıdır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” gibi hata mesajı aldıklarını da iletti.

Microsoft’da kaç takma adınız olabilir?

Microsoft size on takma ad atar, bu nedenle bu sınırı aşmamışsanız, takma adın zaten başka bir hesaba kaydedilmiş olabileceği veya internet bağlantı sorunları yaşadığınız için olabilir.

İlgili: Windows 11 kullanıcı hesapları görüntüleme

Unutmayın ki iş/okul hesapları da kendi iç sınırlamalarını uygular, bu nedenle e-postanız ayrılmış bir etki alanının bir parçasıysa, o adresi takma ad olarak kullanamayabilirsiniz.

Umarız yukarıdaki adımlar hesabınıza tekrar giriş yapmanıza veya var olan Bu takma ad hesabınıza eklenemiyor sonunu çözmenize yardımcı olur. Genel olarak, maksimum güvenlik için farklı hesaplara aynı takma adları kaydetmemeye dikkat etmekten başka bir şey değildir. Bu sorunu nasıl çözdünüz? Lütfen yorum bölümünde bize bildirin.