Bilgisayardan TikTok Nasıl Kaldırılır

Windows 11 bilgisayardan TikTok nasıl kaldırılır diye düşünme. TikTok’u bilgisayarınızdan kaldırmak, parmaklarınızı şıklatmak kadar kolaydır.

Neyse ki, işletim sistemi bize artık sahip olmak istemediğimiz programları kaldırmamız için birçok yol var. Bunlardan biri, Arama işlevini açmak, uygulamayı aramak ve ardından sağ tıklamaktır.

Uygulamaları veya programları kullanmak son derece eğlenceli. İşlevlerinin çoğu faydalıdır ve ayrıca son derece uyarıcıdır. Ancak, her güzel şeyde olduğu gibi, onları da ortadan kaldırmak isteyeceğiz. Bu yüzden bugün size bilgisayardan TikTok nasıl kaldırılır göstereceğiz.

Kullanıcıların ilgilerini kaybetmelerinin veya onlardan bıkmalarının birkaç nedeni vardır. Uygulama eskisi gibi çalışmayı durdurabilir veya işletim sisteminde hasara neden olabilir.

TikTok’u Windows 11 bilgisayarınızdan nasıl kaldırabileceğinizi gösteren bir liste hazırladık. Sonunda, fikrinizi değiştirirseniz nasıl yeniden yükleyeceğiniz konusunda bir kılavuza bağlantı ekledik.

Ama önce, TikTok’un işletim sisteminize neden kurulduğunu görelim. Takip etmek!

TikTok neden Windows 11’de yüklü?

TikTok, Windows 10 ve Windows 11 kullanıcıları için Microsoft Store’da göründü. Yerel bir uygulama değil, ilerici bir çevrimiçi uygulamadır.

Benzer bir yöntem, her ikisi de kendi kullanıcı arayüzlerini güçlendirmek için. Microsoft Edge kullanan resmi Twitter ve Facebook uygulamaları tarafından kullanır.

Bilgisayardan TikTok Nasıl Kaldırılır

Öte yandan, uygulama oldukça kullanışlıdır. Yalnızca hesabınıza giriş yapamazsınız, aynı zamanda diğer üyelere doğrudan mesaj gönderebilir ve hatta video gönderebilirsiniz.

Ayrıca Sizin İçin, Takip Edilen, CANLI ve Önerilen hesaplar gibi ortak özellikler de dahil edilmiştir ve sosyal medya yerine Microsoft Office üzerinde çalışmanız gerekirken iş saatlerinizi boşa harcamanıza olanak tanır.

TikTok’ta eksik olan tek şey, diğer birçok uygulamanın sunduğu bir özellik olan karanlık moddur. Bir dizüstü bilgisayarda veya PC’de, parlak beyaz arka plan biraz zorlayıcı olabilir, ancak bu işlevi kısa süre içinde iyileştirebilir.

Web tabanlı bir uygulama olduğu için, kullanıcıların App Store’dan bir güncelleme indirmesine ve yüklemesine gerek kalmadan şirketin anında uygulamada değişiklik yapmasına olanak tanır.

Aşamalı web uygulamaları (PWA’lar), yerel Windows mobil uygulamalarının eksikliğinden kaynaklanan boşluğu doldurmada giderek daha önemli hale geliyor. Raporlara göre Instagram bile, PWA’sı sayesinde nihayet kullanıcıların web üzerinden fotoğraf göndermesine izin vermeye hazırlanıyor.

Bilgisayardan TikTok Nasıl Kaldırılır

1. Ayarları Kullan

  1. Ayarlar özelliğini açmak için Windows+I tuşuna basın ve suçluyu bulmak için Uygulamalar ve ardından Uygulamalar ve özellikler’e gidin.
  2. TikTok uygulamasını ekranınızdaki arama çubuğuna yazarak arayın ve ardından Kaldır’ı seçmek için üç noktalı menüye dokunun.

Bir uygulamayı bu şekilde kaldırdığınızda, onunla birlikte depolanan tüm veriler de silinecektir. Bazı kullanıcılar için ek bir yeniden başlatma gerekebilir. Bu mesaj istenirse bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

2. Başlat menüsünü kullanın

  1. Başlat menüsünü açmak için klavyenizdeki Windows tuşuna tıklayın ve ardından Tüm uygulamalar’a tıklayın.
  2. Şimdi TikTok’u arayın, ardından sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin. Bu kadar!

3. Arama motorunu kullanın

  1. Arama işlevini açmak için Windows + S tuşuna basın. Şimdi TikTok yazın.
  2. Sağ tarafta TikTok bölümünün altında bir Kaldır düğmesi bulacaksınız. Uygulamayı kaldırmak için üzerine tıklayın.

TikTok’u neden silmeliyim?

TikTok, Snapchat ve Instagram’a benzer, kullanıcıların 15 ila 60 saniye uzunluğundan. Sıklıkla müzik veya film diyaloğuna göre. Klipler yüklemesine olanak tanıyan bir video paylaşım uygulaması. Snapchat ve Instagram’a popüler bir alternatiftir.

Başlangıçta bir dudak senkronizasyon uygulaması olarak ün kazanan Musical.ly olarak çıktı. Uygulama, 2018 yılında Çinli işletme ByteDance tarafından satın alındı ​​ve ekstra özelliklerle yeniden piyasaya sürüldü.

O zamandan beri popülaritesi hızla arttı ve 2020’nin ilk çeyreğinde gezegende en çok indirilen uygulama haline geldi. Genel olarak, yaklaşık 2 milyar kez indirmeye sahip. Kullanıcı tabanı ağırlıklı olarak genç, kullanıcılarının %41’i 16 ve 24 yaşları.

Endişelenmeniz gereken üç ana konu var. TikTok’un ana firması ByteDance’in Çin’de bulunduğu göz önüne alındığında, şirketin kullanıcı verilerini Çin hükümetiyle kasıtlı olarak veri talepleri yoluyla veya yanlışlıkla izleme yazılımı aracılığıyla ifşa edebileceği endişesi var.

Uygulamanın kullanıcı cihazlarından ne kadar veri topladığı söz konusu olduğunda, bazı meşru gizlilik sorunları vardır. Siber güvenlik firması Vectra’nın güvenlik analitiği başkanı Chris Morales’e göre, insanların nerede oldukları ve neler yaptıkları, uygulama aracılığıyla başkalarına açıklanabilir.

Bunun yanı sıra, gizlilik ve güvenlik ihlallerine izin verebileceğinden endişe duyan uzmanlarla birlikte. Şirket tarafından kullanılan programlamayla ilgili sorunlar var.

TikTok, bir saldırganın başka birinin hesabını kontrol etmesine ve yetkisiz videolar yüklemesine, özel videoları herkese açık hale getirmesine ve mevcut videoları silmesine olanak tanıyan Ocak 2020’de keşfedilen bir kusur da dahil olmak üzere birkaç büyük kusuru yamaladı.

Ayrıca, bir saldırganın başka birinin hesabının kontrolünü ele geçirmesine ve yetkisiz videolar yüklemesine. Özel videoları herkese açık hale getirmesine ve mevcut videoları silmesine izin verecek bir kusur da dahil olmak üzere birkaç küçük kusuru düzeltti.

Bu kılavuz sizin için yararlı oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde, diğer sosyal medya uygulamalarını da kaldırıp kaldırmayacağınızı bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler!