Windows 10 ZIPX dosyalarını nasıl açarım?

ZipX, WinZip tarafından oluşturulmuş ve mevcut en yüksek sıkıştırma oranına sahip bir dosya formatıdır. Bu yazıda, ZipX Dosyaları Nasıl Açılır göstereceğiz.

RAR veya ZIP gibi arşiv dosyalarıyla sık sık çalışanlarınız, bir ZIPX dosyasında bir noktada kesinlikle tökezlediler.

Bilmeyenler için, ZIPX dosyaları, WinZip tarafından geliştirilmiş. Gelişmiş sıkıştırma yöntemleri kullanan tescilli bir dosya biçimidir.

Basit bir ifadeyle, ZIPX dosyaları. Veriler herhangi bir kalite kaybına uğramadan mevcut olan en yüksek sıkıştırma oranlarına sahip zip türleridir.

ZIPX dosyalarını günlük olarak kullanmanın ne kadar umut verici olduğu göz önüne alındığında. Bir ZIPX dosyası açmak istiyorsanız tam olarak ne yapmanız gerektiğini size göstermek için. Bu adım adım kılavuzu oluşturmaya karar verdik.

Windows 10 ZIPX dosyaları nasıl açılır?

WinZip’i kullanın

Dosya formatı orijinal olarak WinZip tarafından geliştirildiğinden. Bu durumda eldeki çözümlerin onlar olduğunu söylemeye gerek yok.

Elbette, WinZip’in en iyi seçim olmasının tek nedeni bu değildir. Çünkü bu araç tüm amaç ve amaçlar için bugün piyasada bulunan en iyi arşivleme ve sıkıştırma açma aracıdır.

Tüm büyük dosya formatlarını açabilmesinin yanı sıra, e-posta ek boyutunu azaltmak için. Onları daha iyi sıkıştırma formatlarında sıkıştırır.

Sadece bu değil. Sıkıştırılmış dosyalarınız da bankacılık düzeyinde şifreler. Bu nedenle verileriniz yalnızca kompakt değil, aynı zamanda özeldir.

Son olarak, ürünün PC’nizdeki, ağınızdaki ve bulutlardaki dosyalara erişme ve bunları yönetme yeteneğinin yanı sıra. Dropbox, Google Drive, OneDrive’a bağlanma yeteneği sayesinde verileriniz artık başkalarının kullanması için daha kolay erişilebilir olacak.

WinZip kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Arşivleme araçları arasında en iyi sıkıştırma
  • Dosyaların daha iyi yönetimi
  • Dosyalarınızı bulut veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmanızı kolaylaştırır
  • Dosyaları dönüştürmek veya PDF’yi veya görüntüleri filigranlamak için ku.
  • Bankacılık düzeyinde şifreleme yoluyla veri gizliliğini sağlar

ZIPX dosyalarını açmak için WinZip’i nasıl kullanırım?

  1. ZIPX dosyasına sağ tıklayın
  2. Bağlam menüsünde imlecinizi WinZip’in üzerine getirin
  3. ZIPX dosyasıyla ne yapmak istediğinize bağlı olarak mevcut seçeneklerden birini seçin.

Tüm bu yöntemlerin kullanımı kolaydır ve popülerliği ve desteklediği özelliklerin sayısı nedeniyle seçimimiz olarak WinZip’i seçtik.

ZIPX dosya formatı yakın zamanda WinZip tarafından tanıtıldığından, onu destekleyen birkaç yardımcı program var. Ancak, artık ZIPX dosya formatının ne olduğunu ve onunla nasıl çalışılacağını anladığınızı umuyoruz.

Bunun gibi daha birçok faydalı eğitim yazmamızı istiyorsanız. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bir mesaj bırakarak bize bildirin.

Yukarıda bahsedilen adımlar ve önerilen yazılım aracı, aşağıdakilerle ilgileniyorsanız da ku:

  • ZIPX dosya açıcı – WinZip, ZIPX formatını oluşturan WinZip olduğundan, ZIPX dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz en iyi araçtır.
  • ZIPX dosyalarını açmak için yazılım – WinZip, ZIPX dosyalarını da işleyebilen özel bir arşiv ve sıkıştırma açma aracıdır.