Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10’da Yerel Hesap Nasıl Oluşturulur?

Windows 10’da Yerel Hesap Nasıl Oluşturulur?

0

Varsayılan olarak, Windows 10’u ilk yüklediğinizde veya yükselttiğinizde oluşturduğunuz hesap Microsoft hesabınızı kullanır. Microsoft bunu yapmanızı istiyor; böylece Windows Mağazası ve OneDrive gibi tüm Microsoft çevrimiçi hizmetlerine kolayca bağlanabilirsiniz. Ancak, dosyalarınızı masaüstünde tutmayı veya ailenizin bir başka üyesinin verilerinizle etkileşime girmesini istemiyorsanız, yerel bir hesap oluşturmak daha iyi bir seçim olacaktır.

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve Hesaplar seçeneğini seçin. Kendiniz için bir yerel hesap oluşturmak istiyorsanız, Hesabınız> Yerel bir hesapla oturum açın seçeneğini tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayarlar> Aile ve diğer kullanıcılar> Bu bilgisayara başka birisini ekle seçeneğine gidin. Windows 10’un “Aileniz” hesap ayarlarını kullanarak yerel bir hesap oluşturamazsınız.

Bir sonraki ekranda, “Eklemek istediğim kişinin bir e-posta adresi yok” seçeneğini tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şimdi, Microsoft sizi Windows 10 ile Microsoft hesabı oluşturabileceğiniz bir ekrana götürecek. Bunu kullanmak istemiyoruz, bu yüzden tabii ki ekranın en altındaki seçeneği seçelim. “Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı.”

Bu ekranda yapmanız gereken tek şey bir kullanıcı adı, bir şifre, şifre ipucu girmek ve ardından İleri’ye tıklamaktır.

Bu kadar! Artık istediğiniz gibi kullanmak için yerel bir hesabınız var.

Microsoft’un bulut özelliklerinden bazıları yerel bir hesapla varsayılan olarak kapalı olsa da, OneDrive, Wi-Fi Sense ve Cortana dahil olmak üzere diğerleri hala etkin durumdadır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA