Ana Sayfa Destek Windows 10’da Koyu Tema Modu (Dark Mode) Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10’da Koyu Tema Modu (Dark Mode) Nasıl Etkinleştirilir?

0
Paylaş
Windows 10'da Koyu Tema Modu (Dark Mode) Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10, ‘Koyu Tema (Dark Theme)’ olarak da bilinen ‘Koyu Mode (Dark Mode)’ ayarı içerir. Bu ayar, Windows’un ve Windows ile (yüklü) gelen bazı uygulamaların rengini, görünümünü daha koyu renk (siyah) yapar. Bu tema (mod) etkinleştirildiğinde, Windows (ve dolayısıyla bilgisayar) daha az ışık yayacak, bu sayede bulunduğunuz ortamda uyuyan birisi var ise rahatsız olmayacak. Bazı kullanıcılar da, daha az ışık yaymasından ve dolayısıyla gözlerin daha az yorulmasından dolayı, bilgisayarı bu modda kullanmayı tercih eder.

Windows 10’da Koyu Tema’yı (Modu) etkinleştirmek için renk ayarları ekranına gitmeniz gerekiyor. Bunun için sırasıyla ‘Başlat (Start Menu)’ ⟶ ‘Ayarlar (Settings)’ ⟶ ‘Renkler (Colors)’ menülerine tıklayın veya ‘Başlat (Start Menu)’ menüsünde arama alanına ‘koyu (dark)’ yazın ve arama sonuçlarında ‘Color settings (Renk seçenekleri)’ seçeneğine tıklayın.

Windows 10'da Koyu Tema Modu (Dark Mode) Nasıl Etkinleştirilir?

‘Renk (Color)’ ayarları penceresi açıldığında, sağdaki kaydırma çubuğunu ‘Varsayılan uygulama modunu seçin (Choose your default app mode)’ seçeneğini görene kadar aşağı doğru kaydırın.

Windows 10’da Koyu Tema’yı (Modu) etkinleştirmek için, ‘Varsayılan uygulama modunu seçin (Choose your default app mode)’ menüsünün altında bulunan seçeneklerden ‘Koyu (Dark)’ seçeneğini seçin. Seçimi yaptıktan hemen sonra, Windows 10 renk düzenini hemen ‘Koyu Tema (Mod)’ olarak değiştirip güncelleyecek.

‘Koyu Tema (Mod)’ artık etkin. Windows ve Windows ile gelen uygulamalar artık bu modu kullanacak.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.