Ana Sayfa Haberler Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Kullanılarak Açılamaz Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Kullanılarak Açılamaz Sorunu ve Çözümü

1

Son zamanlarda kullanıcıların Windows 10 işletim sisteminde sık bir şekilde karşılaştığı ‘Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Kullanılarak Açılamaz’ sorunu nasıl çözülür sizler için derledik.

yönetici hesabı sorunu 1

Öncelikli olarak klavyenizde Windows tuşuna basarak karşımıza gelen arama ekranına ‘cmd’ yazıyoruz ve komut dizin sistemini çalıştırıyoruz.

yönetici hesabı sorunu 2

 

cmd’ komut dizin sistemi açıldığında komut dizin ekranına net user administrator /active:no  yazıyoruz ve klavyemizde ‘Enter’ tuşuna basıyoruz.

yönetici hesabı sorunu 3

 

Bu işlemin ardından ayarların yapılandırılabilmesi için bilgisayarımızı bir defa yeniden başlatmamız gerekiyor.

Bilgisayarmız açıldığında yeniden klavyemizde ‘Windows’ tuşuna basıyoruz ve bu sefer cmd ekranına girmeden direkt arama ekranına ‘uac’ yazıyoruz, yine klavyemizden ‘Enter’ tuşuna basıyoruz.

yönetici hesabı sorunu 4

Karşımıza Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları ekranı gelecektir. Bu bölümden bilgisayarınızda yapılacak olan değişiklikler hakkında ne sıklıkla uyarılmak istersiniz çubuğunu en üst seviyeye yani Her Zaman Uyar’a alıyoruz Tamam’a basıyoruz.

 

Bu işlemleride tamamladıktan sonra bilgisayarımızı bir defa daha yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımız yeniden başladığında Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Kullanılarak Açılamaz Sorunu ortadan kalkacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Sorun bende iki yöntemle de çözülmedi bunun üzerine malwarebytes premium kurdum tarattım bulunanları karantinaya al dedim yeniden başlattım sorun çözüldü daha öncede bu proğramla taratarak bir çok sorunu çözdüm bunda da işe yaradı anti virüs programı kullanmıyorum demek ki farkında olmadan virüsler bulaşıyormuş bu proğramla arada taratmak lazım dilerim işinize yarar ama proğramın pro versiyonunu kurmalısınız..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.