Ana Sayfa Destek Windows 10 için En İyi PDF Okuma Programı

Windows 10 için En İyi PDF Okuma Programı

0

Windows 10 için en iyi 5 ücretsiz PDF okuma programı

Sınırlı özelliklere sahip birinci sınıf bir PDF okuyucusunda sıkışmış bir Windows 10 PC sahibi misiniz? En iyi 5 ücretsiz PDF okuma programına ne dersiniz? Bu yazı sizin içindir.

Taşınabilir Belge Biçimi (PDF), 1990’lı yıllarda belge sunumu için Adobe Systems tarafından geliştirilen yaygın bir dosya biçimidir. PDF dosyaları metin, resimler, köprüler, etkileşimli düğmeler, formlar, gömülü fontlar, video ve daha pek çok öğeyi içerebilir.

Bununla birlikte, bazı PDF okuyucular, genişletilmiş özelliklere sahip olsalar da, özel bir fiyata temin edilebilir; ancak, birinci sınıf PDF okuyucularına kıyasla daha harikalar yaratabilecek ücretsiz bir PDF okuma yazılımı bulunmaktadır.

Windows 10 için ücretsiz PDF okuma programları

 1. Xodo PDF Reader

Bu ücretsiz program mükemmel bir PDF okuma programıdır.  PDF dosyalarını görüntüleyebilir ve ayrıca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, görüntüleri PDF belgesine dönüştürmek için Xodo PDF Reader’ı da kullanabilirsiniz. Xodo PDF Reader’ın özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • PDF formlarını doldurun, kaydedin ve gönderin
 • PDF belgesine metin çizin ve yazın
 • Referanslar için yorum ve yer imi ekleyin
 • Bölümlere ve bölümlere gitmek için içindekileri kullanın
 • PDF belgelerinin sayfalarını ekleme, silme ve yeniden düzenleme
 • Karanlık ortamda okumak için gece modu ile eşsiz kullanım sağlar. Bu özellikleri elde etmek için Xodo PDF Reader & Editor ücretsiz indirebilirsiniz.
 1. Reader

Reader, Windows yerleşik PDF okuma programıdır. Bu program kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve acemi PC kullanıcıları tarafından bile kullanımı kolaydır. Okuyucu hafiftir ve sadece 15 MB disk alanı gerektirir.

Reader aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • PDF belgelerini görüntüle
 • PDF formlarını doldurun, kaydedin ve gönderin
 • PDF belgelerini yazdır
 • İfadeleri veya kelimeleri ara
 • Yorumları kaydedin ve not alın
 • TIFF ve XPS dosyaları için destek alabilirsiniz.

Ancak, Reader’ın olumsuz özelliği, çok zayıf olan yer imi navigasyonudur. Bu arada Microsoft Reader’ı buradan indirebilirsiniz .

 1. Soda PDF 3D Okuyucu

Bu program PDF dosyalarınızı 3B olarak görüntülemenizi sağlar. Soda PDF, PDF belgesini gerçek yaşam görünümüyle sunar. PDF dosyalarını aşağıdaki gibi normal modlarda görüntüleyebilirsiniz: tek, sürekli, sürekli ve yüze dönük.

Soda PDF 3D Reader’ın diğer dikkat çekici özellikleri şunlardır:

 • PDF dosyalarını Microsoft Word formatına dönüştürün
 • PDF belgelerini işaretle
 • Belgelere metin, şekiller ve görüntüler ekleyin
 • PDF belgesini görüntülemek için sayfalar arasında gezinin

Soda PDF 3D Reader programını buradan indirin

 1. Perfect PDF Reader

Bu program ücretsiz ve kullanıcı dostu bir PDF okuma programıdır. Perfect PDF Reader, adından da anlaşılacağı gibi, PDF ve XPS dosyalarını görüntülemek ve yazdırmak için mükemmeldir. PDF, XPS ve OXPS dosyalarını birden fazla pencerede kolayca açabilirsiniz.

PDF formlarını doldurmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Mükemmel PDF Reader, anahatları, bağlantıları ve yer imlerini kullanarak gezinmenizi sağlar. Ayrıca, programda çeşitli görüntüleyici düzenleri, uygun modlar ve yakınlaştırma araçlarını da kullanabilirsiniz.

Perfect PDF Reader programını buradan indirin.

 1. PDF Annotation Lite 

PDF Annotation Lite, Windows 10 PC için ideal bir ücretsiz PDF okuma aracıdır. Bu program genelde ‘PDF okuyucuların Photoshop’u olarak kabul edilir; PDF belgelerini görüntülemenin yanı sıra, bu programla da düzenleyebilirsiniz. PDF Annotation Lite, metin eklemenize, şekil eklemenize, öğeleri düzenlemenize ve elbette PDF belgelerine çizmenize olanak sağlar.

PDF Annotation Lite’ı buradan indirin .

Yukarıda bahsettiğimiz bazı yazılımları kullandınız mı? Deneyiminizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.