Ana Sayfa Haberler Windows 10 Ana Sayfasına Grup İlkesi Düzenleyicisi Nasıl Yüklenir

Windows 10 Ana Sayfasına Grup İlkesi Düzenleyicisi Nasıl Yüklenir

0

Windows 10’a Grup İlkesi Düzenleyicisi Nasıl Yüklenir

Grup İlkesi Düzenleyici Windows işletim sistemleri için gerçekten kullanışlı bir araçtır. Çok çeşitli problemleri çözmek için kullanılabilir, ancak Windows’un tüm sürümlerinde kurulu değildir.

Sadece Windows Pro, Enterprise ve Ultimate sürümleri bu araçla birlikte gelirken, Home sürümünde yoktur.

Windows 10 Home’a ​​Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni yükleyiniz.

Bazı programcılar / Windows meraklıları, Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni Windows’un her sürümüne kurmanın bir yolunu buldu. Windows7 forums davehc, Grup İlkesi Düzenleyicisi için kendi yükleyicisini oluşturdu (ve user @ jwills876, DeviantArt’da yayınladı) bunlar sayesinde, GPE’yi Windows 10 Home da dahil olmak üzere her Windows sürümüne yükleyebilirsiniz.

Bu yüzden yapacağımız işlem yükleyiciyi indirmek. Jwills876’s DeviantArt sayfasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yükleyiciyi indirdikten sonra aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir:

  1. Bir indirme aracını çalıştırmadan önce, “C: Windows” klasöründeki “SysWOW64” klasörüne gidip “GroupPolicy, “GroupPolicyUsers” klasörlerini ve gpedit.msc dosyasını oradan kopyalayıp “C:WindowsSystem32 ” klasörü  içine yapıştırın.
  2. Şimdi, yükleyiciyi çalıştırın, talimatları izleyin, ancak son adımda kapatınız.
  3. Şimdi C: WindowsTempgpedit klasörüne gidin.
  4. Bat (veya Windows Home’un 32 bit sürümünü kullanıyorsanız x32.bat) üzerinde sağ tıklayın ve Birlikte Aç> Not Defteri’ni seçin.
  5. Belgede, aşağıdaki dizeyi içeren toplam 6 kod satırı bulacaksınız:
    • % Adı% f

  1. % username%: f yerine “% username%:” f (örneğin,% WinDir% SysWOW64gpedit.dll / hibe ile değiştirin: r% kullanıcı adı%: f icacls ile değiştir% WinDir% SysWOW64gpedit.dll / grant: r “% username% “: f)

  1. Şimdi dosyayı kaydet ve Yönetici olarak çalıştır

Bu, bunu yaptıktan sonra, Grup İlkesi Düzenleyicisini Windows 10 Home çalıştırabilmeniz gerekir. Ayrıca, bu yöntemin orijinal olarak Windows 7 için olduğunu da belirtmeliyiz, ancak Windows 10’da da iyi çalışıyor.

Bizim karşılamadığımız diğer Grup İlkesi hatalarıyla karşılaştıysanız, aşağıdaki yorumları kullanmaktan çekinmeyiniz. Bu sorunlar hakkında bize daha fazla ayrıntı verirseniz; mümkün olan en kısa sürede bir çözüm bulmaya çalışacağız.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.