Birisi size komik veya ilginizi ve dikkatinizi çeken bir video, resim, tweet, içeren bir mesaj (ileti) gönderdiğinde, genellikle yapmak istediğiniz ilk şey başkalarıyla paylaşmaktır. Veya size gönderilen işiniz ile alakalı bir doküman, evrak da olabilir ve bu belgeleri acil bir şekilde başka kişiye veya birime göndermeniz gerekiyor olabilir. Her ne sebeple olursa olsun birçoğumuz, WhatsApp’tan gönderilen bir mesajı veya mesajla birlikte gönderilen ekleri (video, resim, belge, vs.) rehberimizdeki başka bir kişiye göndermek istediğimiz veya zorunda olduğumuz anlar olmuştur. Mesajı veya bağlantıyı kopyalayıp diğer sohbete geçerek, kopyaladığınızı içeriği yapıştırmak ya da size gönderilen ekleri (video, resim, belge, vs.) telefonunuza indirip, göndermek istediğiniz sohbet (kişi) penceresinde tekrar ekleyip göndermek yerine WhatsApp, içinde bulunduğunuz sohbetteki içeriği iletme (yönlendirme) aktarma özelliği ile paylaşmayı kolaylaştırır. Hazırsanız, WhatsApp’ta size gönderilen mesajı veya ekleri başka bir kişiye veya sohbete iletme (yönlendirme) işlemine başlayalım!

  • WhatsApp uygulamasını açın ve iletmek (yönlendirmek) istediğiniz mesaj veya ileti bulunan sohbete (mesaja) dokunun.

WhatsApp Mesajlarını ve Eklerini Diğer Kişilere İletme Yönlendirme 1 1

  • Başka bir kişiye veya sohbete iletmek (yönlendirmek) istediğiniz mesajın veya ek(ler)in üzerine parmağınızla uzun süre basılı tutun.

WhatsApp Mesajlarını ve Eklerini Diğer Kişilere İletme Yönlendirme 2 1

  • Mesajın veya ek(ler)in seçildiğini gösteren (açık) mavi fon rengi geldiğinde parmağınızı çekin ve ekranın sağ-üst köşesinde bulunan sağa-doğru ok işareti simgesine (➦) dokunun.

WhatsApp Mesajlarını ve Eklerini Diğer Kişilere İletme Yönlendirme 3 1

  • Gelen ekranda, mesajı veya ek(ler)i ileteceğiniz (yönlendireceğiniz) kişiyi veya sohbeti seçin ve daha sonra ekranın sağ-alt kısmındaki ok-işaretine ()

WhatsApp Mesajlarını ve Eklerini Diğer Kişilere İletme Yönlendirme 4 1

  • İletmek (yönlendirme) istediğiniz mesaj veya içerik (video, resim, belge, vs.), iletmek istediğiniz kişiye veya sohbete gönderilecek.

WhatsApp Mesajlarını ve Eklerini Diğer Kişilere İletme Yönlendirme 5 1