WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

Bu yazımızda WhatsApp ile Facebook videosu paylaşma işlemini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Video bağlantısını (linkini) kopyalayıp yapıştırarak veya bir Android cihazda, bağlantı paylaşımını kullanarak; bir Facebook videosunu WhatsApp‘ta paylaşabilirsiniz.

Bağlantı (link) paylaşımı, diğer sosyal medya platformlarını kullanan arkadaşlarınızla kolayca video paylaşabilmeniz için, bir web sitesi URL’sinin bir kopyasını oluşturur.

Facebook‘taki arkadaşlarınıza, hatta Facebook kullanmayan arkadaşlarınıza bile göstermek istediğiniz bir videoya denk geldiğiniz mi? Artık Facebook videolarını, bağlantı (link) paylaşımı yoluyla, WhatsApp gibi mesajlaşma platformlarında arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

Bağlantı (link) paylaşımı, cihazlar arasında video, web sitesi vb. içerikleri göndermeyi kolaylaştırmak için kullanılan bir işlemdir. Bağlantı (link) paylaşımı, sizin için bir web sitesi URL’sini kopyalar ve yapıştırır. Böylece bu işlemi adım adım kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız. Bağlantı (link) paylaşımı yoluyla WhatsApp ile Facebook videosu paylaşma işlemi için aşağıdaki adımları izleyin.

WhatsApp ile Facebook Videosu Paylaşma

WhatsApp ile Facebook videosu paylaşma işlemi için, mobil cihazınızda hem Facebook hem de WhatsApp uygulamasının yüklü olması gerektiğini unutmayın!

  • iPhone veya Android telefonunuzda Facebook uygulamasını açın. Paylaşmak istediğiniz bir video bulduğunuzda, videonun altındaki Paylaş (Share) menüsüne dokunun.

WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

  • Açılan pencerenin alt kısmında yer alan simge (menü) çubuğunu kaydırın. Android telefon kullanıyorsanız, Diğer (More) etiketli simgeye dokunun. iPhone telefon kullanıyorsanız, iPhone telefonlarda bağlantı (link) paylaşımı kullanılamadığından; gönderinin URL’sini kopyalamak için sırasıyla Diğer Seçenekler (More Options) ve Kopyala (Copy) menülerine dokunun.

WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

  • Bir sonraki adımda, bir Android telefon kullanıyorsanız, Bağlantı Paylaşımı (Link Sharing) etiketli simgeye dokunun.

WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

  • Gelen ekranda WhatsApp simgesine dokunun.

WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

  • Açılan WhatsApp uygulaması ile Facebook videosu paylaşmak istediğiniz kişi ya da kişileri bulana kadar, kişi listenizi aşağı kaydırın. Bir iPhone telefon kullanıyorsanız, manuel olarak WhatsApp uygulamasını açın ve kişi listenize gidin.

WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

Facebook Videosu Paylaşma

  • Videoyu paylaşmak istediğiniz kişi ya da kişilere dokunun. Android telefon kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesinde bulunan yeşil ok butonuna dokunun. iPhone telefon kullanıyorsanız İleri (Next) menüsüne dokunun.
  • Paylaşacağınız video içini isterseniz bir yorum da yazabilirsiniz. Android telefon kullanıyorsanız, ideoyu göndermek uçak simgesi olan yeşil daireye dokunun. iPhone kullanıyorsanız, kopyaladığınız bağlantıyı (linki) yapıştırın. Ve ardından Gönder butonuna dokunun.

WhatsApp Facebook Videosu Paylaşma

Bu yazımızda WhatsApp ile Facebook videosu paylaşma işlemini detaylı olarak anlattık. WhatsApp ile Facebook videosu paylaşma hakkındaki sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.