WhatsApp bildirim ön izlemelerini kapatma işlemi nasıl yapılır? Konusuna bu makalemizde değineceğiz.  Günlük hayatımızda kullandığımız WhatsApp kullanıcıların vazgeçilmez uygulaması oldu. Uygulama üzerinde mesajlaşma, arama, durum paylaşımı ve benzeri özellikleri ile göz doldurmayı başardı. Uygulama sayesinde bizlere milyonlarca uzakta olan akraba, arkadaş, aile ve dostlarımızla çok yakınmış gibi konuşulan bir ortam hazırladı.

Kendisine rakip olan bir çok uygulamaya kıyasla oldukça fazla tercih edildi. Hem kullanım hem güvenlik bakımından oldukça kaliteli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Sık kullanılan WhatsApp kullanıcılarının beğenisini aldı ancak zaman zaman çeşitli sorunlar ile kullanıcılarını zor durumda bıraktı. Aslında zaman zaman bazı kullanıcılar için  can sıkıcı bir hal aldı. Fakat WhatsApp bu konuda kullanıcılarına çeşitli çözümler ve seçenekler sundu. Bir kez daha beğeni aldı.

g

 

Bu makalemizde son zamanların en çok sorulan WhatsApp bildirim ön izlemelerini nasıl kapatılacağına dair gelen sorular oldu.

Bizlerde siz WhatsApp kullanıcıları için bu makalemizde WhatsApp bildirim ön izlemelerini kapatma başlıklı konumuzu ele aldık. Şimdi hep birlikte bu aşamaları inceleyelim.

WhatsApp bildirim ön izlemelerini kapatma

1) Kullanmış olduğunuz telefondan WhatsApp uygulamasını açın.

2) Hemen ardından sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine dokunun.

3) Bir sonraki adımda ise açılan pencereden ayarlar menüsüne giriş yapın.

4) Karşınıza açılan sayfadan ise bildirimler seçeneğini bunun ve üzerine tıklayın

5) Açılan sayfada yer alan ön izlemeyi göster seçeneğinin yanında yer alan geçişe dokunun.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda artık WhatsApp üzerinde gelen yeni mesajlarınızın bildirimi size, sadece gönderen kişinin adını gösterecek ancak sadece mesaj yazacaktır.

Bu sayede sizlere gelen özel mesajlarınızın içeriği görünmeyecek ve gizliliği ihlal etmeyecektir. Sizlerde WhatsApp’ ın sunduğu bu özelliği ancak yukarıda verilen adımları takip ederek kullanma imkanına sahipsiniz.

Bu makalemizde sizler için WhatsApp bildirim ön izlemelerini kapatma işlemin nasıl yapılacağını inceledik. Makalemizde bu konuyu en yalın hali ile ele alarak sizleri sıkmadan bilgi paylaşımı sunduk. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

WhatsApp hakkında farklı konular için bilgi almak isterseniz sayfamıza göz atmanız faydalı olacaktır. İşlem yapamadığınız yada bu adımlarda sorun yaşamanız durumunda 7/24 destek hattımızı araarak destek alabilirsiniz.