WhatsApp bellek yetersiz hatası, uygulamanın son güncellemesi ile birlikte en çok cevap arayan soruların başında gelmektedir. Birçok WhatsApp kullanıcısı yaptıkları güncelleme ile birlikte bellek yetersiz sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Yaşanan bu sorun neticesinde bazı kullanıcılar uygulamayı kullanmaktan vazgeçmektedir.

WhatsApp Bellek Yetersiz Hatası

WhatsApp uygulaması kullanıcıların en çok sevdiği ve aktif olarak kullandığı uygulamaların başında gelmektedir. Uygulamanın geliştirilmesine yönelik yapılan güncellemeler bazı durumlarda sıkıntı çıkarabilmektedir. WhatsApp bellek yetersiz hatası bu sorunların başında gelmektedir.
WhatsApp uygulaması üzerinde yaşanan bu hata ile birlikte birçok kullanıcı paylaşımlarda sıkıntı yaşamaktadır. Bu sorunun yaşanmasının ardından kullanıcılar anlık mesajlaşma uygulamasından soğudu.

Bellek Yetersiz Hatası Çözümü

WhatsApp uygulamasını kullanan ve bellek sorunu yaşayan birçok kişi WhatsApp bellek yetersiz hatası nasıl çözülür sorusunu sormaktadır. Kullanıcılar yaşanan soruna çözüm bulmak amacıyla faklı işlemler deneyebilmektedir. Bazıları telefonlarından medyalarını silip ardından uygulamayı tekrar yükler.
Yapılan bu işlem ilk başta çözüm gibi gözükse de belli bir zaman sonra aynı sorun tekrar yaşanmaya devam etmektedir. Bu hata ile karşılaşanların yaşanan soruna kesin çözüm olarak Clean Master uygulamasını yüklemeleri gerekmektedir.
Clean Master uygulaması ile telefonun ön belleğini temizleyerek hatalardan kurtulmak mümkündür. Cep telefonu kullanıcıları ön belleklerini tek tek temizlemek yerine bu uygulama sayesinde kısa bir sürede dosyalarını temizleyebilmektedirler.
Clean Master uygulaması kullanılarak ön belleğin temizlenmesinin ardından kullanıcılar hafıza arttırma işlemi yapmak durumundadırlar. Uygulamaya giriş yapın. Ardından önbelleği temizleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Hafıza Artır sekmesine tıklayın. Bu işlemlerin ardından bir daha aynı hata alınmaz.

whatsapp bellek yetersiz hatasi nasil cozulur 2

Clean Master Uygulaması İndirme

Kullanıcıların bu sorunun çözümü için Clean Master uygulamasını indirmeleri gerekmektedir.

  • Öncelikle işletim sisteminin sunduğu uygulamalar arasında Clean Master uygulamasını bulun.
  • Uygulamanın bulunmasının ardından yükle butonu ile birlikte uygulamayı telefona indirin.
  • Sonra Clean Master uygulamasını açı. Artık kullanıma hazır.
  • Telefondaki gereksiz resim, video ve dosyalar hızlı bir şekilde silin.

Bu hata nasıl çözülür sorusunun cevabı Clean Master uygulamasıdır. Uygulamanın indirilip kullanılmaya başlanmasının ardından  hata ortadan kalkacaktır. Bu duruma kesin çözüm olarak WhatsApp uygulamasının yeni bir güncellemesinin yayınlanması gerekmektedir.

Son Güncelleme 2 Mart 2022 Yazar Pınar Güldökmez