Ana Sayfa Haberler Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

0
Paylaş

İnternette gezmemizi sağlayan programlara tarayıcı ismi verilmektedir. Birçok internet kullanıcısının ismini dahi duymadığı onlarca tarayıcı mevcuttur. Kullanıcılar tarafından en çok Chrome tercih edilse de birçok kurumsal yazılım Internet Explorer üzerinden açılabilmektedir ve Mozilla Firefox da da diğer tarayıcılara nazaran işinize çok yarayacak birçok pratik eklenti mevcuttur. Bu neden ile hala kullanıcılar tek bir tarayıcı üzerinden internette değildir. En kolay yolu ile varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir bu yazımızda anlatmaktayız.

Başlat sembolüne tıklayın ve Denetim Masasına girin
screenshot.1

Programlar yazısına tıklayın.

screenshot.2

Varsayılan Programlar yazısına tıklayın.

screenshot.3

Varsayılan programlarınızı ayarlayın yazısına tıklayın.

screenshot.4

Sol menüde tüm programlarınız listelenmektedir, bu listeden dilediğiniz programı seçerek varsayılan durumunu görebilir ya da değiştirebilirsiniz.

screenshot.5

Firefox tarayıcısına tıklayıp ve Bu programı varsayılan olarak ayarla yazısına tıkladığınızda Firefox tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak değiştirmiş olursunuz.

screenshot.6

Chrome tarayıcısına tıklayıp ve Bu programı varsayılan olarak ayarla yazısına tıkladığınızda Chrome tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak değiştirmiş olursunuz.

screenshot.7

Internet Explorer tarayıcısına tıklayıp ve Bu programı varsayılan olarak ayarla yazısına tıkladığınızda Internet Explorer tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak değiştirmiş olursunuz.

screenshot.8

 

Hazırlayan: Süleyman SÜME

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.