Ana Sayfa Güvenlik Ücretsiz VPN Kullanmanın Riski Nedir?

Ücretsiz VPN Kullanmanın Riski Nedir?

0

İnternet gizliliğini korumak söz konusu olduğunda VPN’ler başvurulacak en iyi çözüm olarak kabul edilir. Aşağıdaki kılavuzda, bir VPN kullanmanın gerçekten fiyatına değip değmeyeceği analiz edilecektir. Ayrıca ücretsiz VPN kullanmanın riski hakkında da bilgilendirmeler yapacağım.

Bazı insanlar için VPN gerçekten bir zorunluluktur; diğerleri için, pek de değil. Bununla birlikte, internet büyümesinin gelgiti düşünüldüğünde, çevrimiçi gizlilik hiçbir zaman şu an olduğu kadar tehdit edilmedi. Bana kalırsa VPN vb programlardan ziyade Sosyal Medya platformlarında kişisel bilgilerle ilgili yapılan paylaşımlar çok daha büyük bir tehlike arz ediyor. Ama şu an konumuz bu değil.

Gizliliğin olmadığı internet çağını özetlemek neredeyse mümkün olmayacak bir hale geldi. Yazsam roman olur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

VPN’in kullanışlı olduğu yer burasıdır. Şimdi, tehdidin farkında olan birçok kullanıcı VPN için ödeme yapmamaya ve ücretsiz çözümlere razı olmaya karar veriyor. Ve bu iyi. Yani hiç yoktan iyidir.

Yine de, ücretsiz VPN çözümleri konusunda şüpheliyim ve bugün neden böyle olduğunu açıklamaya karar verdim. Dolayısıyla, ikinci bir düşünceniz varsa, aşağıdaki açıklamayı kontrol ettiğinizden emin olun.

VPN Tam Olarak Nedir?

VPN, Sanal Özel Ağ’ın kısaltmasıdır. Temelde, IP adresinizi gizlemenizi, izlenme ve sansürden kaçınmanızı sağlarken PC’nizden “internetteki her şeye” giden güvenli bir tüneldir.

VPN sağlayıcılarının erişilebilirliğinin aynı seviyelerini korurken, mevcut IP ve konumunu değiştirmek için olanak adanmış sunucular sunuyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bunu sadece Toyota yerine IP adresi ile bir araba kiralama olarak düşünün. VPN istemcisi size istediğiniz konumu ve rastgele IP’yi verir, böylece şebekede bir hayalet olmanızı sağlar.

VPN, sizi IP’nizi izlemeye çalışan ve dolayısıyla gizliliğinizi ihlal eden Uygulamalardan ve bireysel sitelerden korur. Ayrıca, premium çözümlerin çoğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok düzinelerce, hatta yüzlerce kullanılabilir sunucu bulunur.

Diyelim ki Erzincan’daki evinizde oturabilir ve coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişmek ve izlemekten kaçınmak için New York IP adresini kullanabilirsiniz.

Sizin için ana konsept budur. Bununla birlikte, araçlar çoğunlukla benzer olsa da, aralarında bir ayrım yaratanın ne olduğunu sorabilirsiniz.

Bir VPN için ödeme yapmaya değer mi?

Her şey, gizliliğinize ne kadar değer verdiğinize ve bölgenizdeki İnternet erişim yasalarının ne kadar kısıtlayıcı olduğuna bağlıdır.

Örneğin, dünya çapında YouTube veya Netflix gibi ortak web sitelerinin engellendiği ve hatta Skype’ın Birleşik Arap Emirlikleri’nde nasıl engellendiği gibi programların tamamen engellendiği birçok bölge var.

Dahası, bazı hizmetler bölge kilitlidir, Hulu’nun yalnızca ABD’de mevcut olması gibi. Bu nedenle, herhangi bir içeriğe erişim özgürlüğünü istiyorsanız, tek şansınız bir VPN’dir.

VPN nedir ve nasıl çalışır?

Kısacası, bir VPN, cihazınızın İnternet bağlantısını seçtiğiniz VPN’in özel sunucusu üzerinden yönlendirerek çalışır. Bunu yaparak, verileriniz İnternete iletildiğinde, bilgisayarınızdan ziyade VPN’den gelir. Katı VPN hizmetleri, çevrimiçi etkinliğinizi ISS’nizden bile gizleyebilir .

VPN ne anlama geliyor?

VPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelir.

VPN yasal mı?

Evet, VPN kullanmak tamamen yasaldır, ancak VPN olmadan yapacağınız herhangi bir yasa dışı çevrimiçi etkinlik bir VPN kullanarak yapmakla aynı derecede yasa dışıdır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA