Twitter'da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Makalemizde, Twitter’da Çekiliş nasıl yapılır hakkında sizi bilgilendirmekteyiz.

Çekiliş düzenlemek isteyenlere yönelik twitter’da çekiliş nasıl yapılır? sorusunun cevabını almak, teknik detaylar kadar yöntemsel olarak da doğru bir yol haritası oluşturma noktasında işinizi kolaylaştıracaktır.

Twitter'da Çekiliş yapma

Twitter’da çekiliş düzenlemek, takipçilerin etkileşimiyle birlikte platformdaki katılımı artırmanın etkili bir yolu olabilir. Başarılı bir şekilde Twitter ödüllerinizi tanıtmanız bu hususta önemli bir aşamadır. Çekiliş düzenlemekle ilgili size yardımcı olacak bazı ayrıntılı adımlar şunlardır:

Hedefinizi Belirleyin ve Ödülünüzü Seçin

Hedef belirledikten sonra kazanan için ödülü seçmek gerekir.

  • Twitter çekilişinize başlamadan önce hedefinizi belirlemeniz önemlidir. Etkileşimi, takipçileri, marka bilinirliğini veya başka bir şeyi artırmak mı istiyorsunuz? Aklınızda net bir hedef olması, bir plan geliştirmenize ve çekilişinizin başarısını ölçmenize yardımcı olacaktır.
  • Ödülünüz, markanızla alakalı ve hedef kitleniz için arzu edilen bir şey olmalıdır. Bu bir ürün, hizmet veya hatta bir deneyim olabilir. İlgi ve katılım oluşturacak kadar değerli olduğundan emin olun.

Çekilişler hedef odaklıdır, marka bilinirliği yaratmak adına sizi diğerlerinden farklılaştırır.

Twitter'da Çekiliş adımları
Twitter’da Çekiliş Nasıl Yapılır

Üyelik için https://twitter.com/i/flow/signup link üzerinden hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Gereksinimlerini Belirleyin

İnsanların ödülünüze nasıl erişebileceklerine karar verin. Ortak giriş gereksinimleri, tweet’inizi yeniden tweetlemek, hesabınızı takip etmek, arkadaşlarınızı etiketlemek veya belirli bir hashtag kullanmaktır. Çekiliş ödülü için takip etmesi kolay ve hedefinize uygun giriş koşullarını seçmelisiniz.

Bir Tweet Oluşturun ve Tweet’inizi Sabitleyin

Tweet oluşturmak kadar tweeti sabitlemek de önem arz eden bir konudur.

çekiliş işlemleri hakkında

  • Çekilişinizi duyuran tweet, ödülün bir resmini içermeli, katılım koşullarını açıkça belirtmeli ve net bir harekete geçirici mesaj içermelidir. Yaratıcı olun ve tweet’inize dikkat çekmek için göz alıcı grafikler kullanın. Ayrıca, girişler için bir son tarih belirleyerek bir aciliyet duygusu eklemeyi düşünün.
  • İnsanların sizi bulup çekilişinize katılmasını kolaylaştırmak için çekiliş tweet’inizi profilinizin üst kısmına sabitleyin. Bu, tweet’in çekiliş süresince görünür kalmasını sağlamaya da yardımcı olacaktır.

Tweet ile bildiri ya da duyuru yapmak, takipçilerin gelişmelerden haberdar olması noktasında kritik bir önem taşır.

Ödülünüzü Tanıtın

Ödülünüzü diğer tüm sosyal medya platformlarınızda, web sitenizde ve e-posta pazarlama yoluyla tanıtın. Görünürlüğü ve erişimi artırmak için ilgili hashtag’leri kullanın. Ödülünüzü tanıtmanıza yardımcı olması için etkileyici kişilerle veya diğer markalarla ortaklık kurmayı da düşünebilirsiniz.

Bir Kazanan Seçin ve Kazananı Duyurun

Çekilişi kazanan kişiyi seçtikten sonra bu konuda duyuru yapmayı unutmamalısınız.

  • Çekiliş süresi sona erdiğinde, sıra bir kazanan seçmeye gelir. Adaleti sağlamak için rastgele bir oluşturucu aracı kullanın. Kazananın tüm giriş koşullarını yerine getirip getirmediğini iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.
  • Kazananı Twitter’da ve diğer ilgili sosyal medya platformlarında duyurun. Kazananı tweet’te etiketlemeyi ve tebrik etmeyi unutmayın. Bu, gelecekteki çekilişler için heyecan yaratmaya yardımcı olacaktır.

Kazanan kişiyi belirledikten sonra kişinin bu konuda duyurular yardımıyla bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Kazanan Kişiyi Takip Edin

Ödülün teslimini ayarlamak için kazananı takip edin. Ayrıca, çekilişe katılan ve gelecekte katılmayı düşünen kişilere teşekkür mahiyetinde bir mesaj bırakmayı unutmayın.

Bir çekiliş düzenlerken her zaman Twitter’ın yönergelerine ve hizmet şartlarına uymanız önemlidir. Buna, çekilişin şartlarını ve koşullarını açıkça belirtmek, katılımcıların katılmaya uygun olup olmadığından emin olmak ve herhangi bir yerel veya ulusal yasayı ihlal edip etmediğinizden emin olmak dahildir. Bu adımların izlenmesi, markanızın platformdaki görünürlüğünü ve katılımını artıracak başarılı bir Twitter çekilişi oluşturmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Ayrıca Twitter’da Tweet Dizileri Oluşturma makalemizi inceleyebilirsiniz.