Twitter, beta testine ve sonunda kararlı sürüme geçirip geçirmemeye karar vermeden önce küçük bir kullanıcı grubuna özellikleri denemeyi sever. Hepsi kesintiye uğramadı, ancak geçen yıl ya da öylesine, platforma birçok yeni özelliğin de geldiğini gördük Bu şekilde kullanıcılar, savaşa katılıp katılmamaya kendileri karar verebilecekler.

twitter resim 1 1

Twitter destek hesabı, “devam eden bir çalışma” olarak kabul edilen bu yeni özellik hakkında bir paylaşım yaptı. Bir konu olduğunda yanıtların üzerinde açık mavi bir afiş görürsünüz.

İstem, kullanıcıya “birbirinize dikkat etmenize” yardımcı olacak üç şeyi hatırlatır. Bunlardan ilki, Twitter hesabının arkasındaki, diğer insanlarla başlıkta tartışıyor olabilecek insanı hatırlamaktır.

Ayrıca, konuşmayı sürdürmeden önce gerçekleri kontrol etmeniz için bir hatırlatma da vardır. Ve son olarak, yeni bakış açıları keşfetmenin kendi bakış   yardımcı olabileceğine dair bir hatırlatma var.

twitter resim 2 1

Bu “uyarıdan” sonra sohbete katılmaya karar verirseniz, devam etmek için “Beni Say” düğmesine tıklayabilirsiniz. Ayrıca tazelemeye ihtiyaç duymanız durumunda tıklayabileceğiniz Twitter Kurallarını Bilin bağlantısı da vardır.

Hatta Twitter’ın bu konuda daha önce de çalışmalar yaptığını hatırlatalım. Geçtiğimiz aylarda “original tweeter”etiketini test eden şirket. Bu özellik ile konuşmayı başlatan kişileri netleştirirken spami de azaltmayı hedeflemişti.

Twitter da yenilikler

Bu uyarı etiketi, zihinsel sağlıklarına dikkat etmesi ve endişelerini veya diğer aşırı duygularını.Tetikleyebilecek konuşmalardan kaçınması gerekenler için faydalı olacaktır.Tabii ki, konuya katılma kararı yine kişiye kalmış olacak ama en azından uyarılmışlar. Bu konuda daha önce de çalışmalar yaptığını hatırlatalım. Geçtiğimiz aylarda “original tweeter”etiketini test eden şirket. Bu özellik ile konuşmayı başlatan kişileri netleştirirken spami de azaltmayı hedeflemişti.

Bu istem , kullanıcıların yüzde kaçının bu testin parçası olduğunu belirtmese de. Bakalım sonunda platforma ulaşacak mı ve nihai üründe herhangi bir değişiklik olacak mı?