Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği Nedir?

Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği Nedir?

0

Dünya üzerinde kullanılan bir çok sosyal medya platformu kullanıcılar için vaz geçilmez noktada diyebiliriz. Yoğun ilgi gören sosyal medya uygulamaları eğlenceli resim, video, hikaye ve benzeri bir çok alanda kullanıcılarını mutlu etse de asıl kullanım amacı mesajlaşma olanağının yüksek seviyede olması. Bu amaçla kullanılan birçok uygulama mevcut Bu uygulamalardan  bir tanesi de Twitter oldu.

Günümüzde Twitter uygulaması yoğun olarak kullanılıyor ve hemen hemen bir çok kişi gündemi bu platformdan takip ediyor diyebiliriz.

Twitter kullanıcılarının maddi destek almaları ve maddi destek olmaları için çalışmalar sürdürüyordu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter için yeni geliştirilen bahşiş kutusu özelliğin kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağına dair duyumlar vardı. Ve Twitter aradan çok geçmeden bahşiş kutusu  özelliğini bazı hesaplar için aktif hale getirildiğini duyurdu.

Bir çok kullanıcının büyük merakla beklediği Bahşiş kutusu özelliği aktif hale getirildi. Şu anlık süreç için sadece belirli kullanıcılar için aktif edildiği bildirildi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Twitter bu yeni özelliğini hem İOS hem de Android kullanıcılarının kullanımına sundu. Şimdilik Twitter Web sürümünde yer almayan özelliğin yakın zaman içerisinde de Web sürümü için uyarlanacağı düşünülüyor.

Bahşiş kutusu özelliği Dil seçeneği olarak sadece İngilizce seçeneğini kullanan kişiler tarafından görünmekte. Yakın zamanda bahşiş kutusu özelliği için diğer dil seçeneklerinin de eklenilmesi düşünülüyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bahşiş kutusu özelliği Gazeteciler, uzmanlar, içerik oluşturucular ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile sınırlı görünüyor.

Bu özelliği kullanmakta oldukça basit.

Twitter kullanıcıları takip et butonunun yanında yer alan para ikonuna tıklayarak özelliğin aktif olduğu kişilere bahşiş verebilir ve Bandcamp, Patreon, Cas App, Paypal ve Venmo ödeme yöntemlerinden bir tanesini de seçebilir.

Türkiye’de yaşayan Twitter kullanıcıları Paypal ile ödeme yapamadıkları için bu alanda yeni bir alternatif ödeme yönteminin bu özelliğe eklenip eklenmeyeceği henüz belirlenmemiş diyebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA