İnsanlar tweetlerinin ekran görüntülerini alıp sonsuza kadar Instagram hikayeleri olarak yayınlıyorlar. Twitter, Instagram hikayelere paylaşım özelliğini ekleyerek iOS kullanıcılarının işini kolaylaştırdı.

Özellik şu anda yalnızca iOS için kullanılabilir. Yani iPhone’unuz varsa, tweet’leri Instagram hikayelerinde nasıl paylaşacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Twitter Gönderilerini Instagram’da Nasıl Paylaşılır

Screenshot 9 2

Paylaşmak istediğiniz tweete ve ardından ‘ paylaş ‘ simgesine dokunun. Şimdi “ Instagram Hikayeleri ” ne dokunun , Instagram‘a yönlendirileceksiniz ve tweet hikaye modunda ekran görüntüsü olarak görünecektir.

Screenshot 10 2

Yeniden boyutlandırabilir, bir konum veya filtre ekleyebilirsiniz. İsterseniz arkadaşlarınızla ayrı ayrı da paylaşabilirsiniz.

Twitter Sizi Geri İstiyor!

Geçen yıl, şirket ‘yavaş kullanıcı büyümesi’ bildirdiği için Twitter‘ın hisseleri %14 düştü . Bir Edison ve Triton araştırması, Facebook kullananların %58‘ine kıyasla, katılımcıların yalnızca %16‘sının Twitter kullandığını gösterdi.

Her şey düşünüldüğünde, Twitter, Twitter Spaces gibi yeni özellikler ekleyerek ve şimdi doğrudan tweet’leri Instagram Reels ile paylaşarak geri dönüş yapmaya ve alakalı olmaya çalışıyor .

Twitter son zamanlarda dünyanın bazı bölgelerinde yoğun bir şekilde politik bir renk aldı. ABD’de Trump yönetimi ile bir çıkmazdaydı ve mevcut  Hindistan hükümeti ve Twitter davası da kimseden saklanmıyor.

Bununla birlikte, bu yeni özellikler hoş bir harekettir ve Twitter kendi içinde benzersiz bir platformdur. Zamanla iyi cilalanmış ve sezgisel hale geldi. Daha fazla özellik eklemek, yalnızca platformun iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Instagram hikayelerinde tweet paylaşmak çok önemli olmasa da, özel bir kısayol eklemek biraz zaman kazandırır.