Twitter arama önerileri
Twitter arama önerileri

Twitter arama önerileri silme konusu oldukça sık duyulan konulardan biridir. Bu yazımızla siz Twitter kullanıcılarına, uygulama içerisinde arama önerilerini nasıl sileceğinize dair adımları paylaşıyoruz. Şimdi bu adımlara geçmeden önce Twitter’da arama önerileri nedir önce bunu anlatmak istiyorum.

Twitter Arama Önerileri Nedir?

Twitter arama önerileri Twitter’da arama yaparken daha iyi sonuçlar almamızı saylayan bir özelliktir. Aslında bu özellik oldukça geniş alanları kapsayabilir. Kullanıcılar zaman zaman kişilere ve sayfalara ulaşma konusunda sorun yaşayabiliyor. Şimdi hep beraber aşağıda yer alan Twitter arama önerileri hakkındaki bilgileri inceleyelim.

1) Kullanıcı Adları:

En etkili ve en çok kullanılan arama yöntemidir diyebiliriz. Belirli bir kişiyi veya kurumu bulmak için “@kullanıcıadı” şeklinde arama yapabilirsiniz ve kolaylıkla aradığınız kişiye ulaşabilirsiniz. Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz bit yöntemdir.

Twitter arama önerileri
Twitter arama önerileri

2) Hashtagler:

Bu yöntemi konuyla ilgili popüler hashtagleri aratarak ilgili tweetlere kolaylıkla ulaşabilirsin. Bu yöntemde oldukça etkilidir.

3) Anahtar Kelimeler:

Bu aşamada ilgilendiğin konularla ilgili anahtar kelimeleri arama çubuğuna yazarak bu konudaki ilgili içeriklere hızlı bir şekilde erişebilirsin.

4) Filtreler:

Bu yöntem sayesinde arama sonuçlarını zaman, hesap türü, dil ve konum gibi çeşitli filtrelerle daraltabilir ve zamandan tasarruf edebilmek mümkündür.

5) Duyarlılık Ayarları:

Arama sonuçlarını daha spesifik hale getirmek için duyarlılık ayarlarını kullanabilirsiniz (Örneğin: Türkçe karakter duyarlılığı) ve benzeri  daraltmak mümkündür.

6) İfadeler için:

Bu yöntem sayesinde belirli bir konumda olan tweetleri bulmak için “near:şehir” ifadesini kullanabilirsin.

Yukarıda yer alan öneriler sayesinde arama yaparken istediğin içeriği daha kolay bulabilirsin!

Şimdi hepimizin merak ettiği Twitter’da bu arama yöntemlerini uyguladıktan sonra nasıl sileceğimize dair olan adımlar nelermiş hep beraber inceleyelim.

Twitter'da Arama Önerileri Nedir?
Twitter’da Arama Önerileri Nedir?

Twitter’da Arama Önerilerini Silme

1) İlk olarak kullanmış olduğunuz cihazdan Twitter uygulamanıza giriş yapın.

2) İnternet tarayıcınızdan veya Twitter mobil uygulamasını kullanarak hesabınıza giriş yapın.

3) Hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama Geçmişine Gitmeniz gerekiyor. Bunun için;

4) Uygulama içerisinden arama geçmişi bölümünü açın.

5) Twitter ana ekranınızda, sağ üst köşede yer alan “Arama” kutusuna tıklayın.

6) Hemen ardından, ekranda aşağıya doğru bir liste açılacaktır. Bu alanda, genellikle son aramalarınızı ve önerileri gösteren bir pencere yer alıyor.

7) Bu adımda, önerilen aramaları görebilirsiniz. Twitter, bu önerileri genellikle arama geçmişinize dayanarak oluşturur. Örneğin, sık sık aradığınız hesapları veya konuları görebilirsiniz.

8) Bir sonraki adım önerileri kaldırma aşaması istediğiniz öneriyi bulduğunuzda, üzerine gelin veya yanında bulunan üç noktalı menü simgesine tıklayın.

9) Açılan sayfadan “Öneriyi kaldır” veya ”önerileri sil” benzeri bir seçenek  yer alıyor. Üzerine tıklayalım.

10) Bu aşamada öneriyi Kaldırma Onayı ekranı açılacaktır. Öneriyi kaldırmak istediğinize emin olun ve devam edin.

11) Bir sonraki ekranda  “Evet” veya “Onayla” gibi bir seçenek yer alıyor. Bu seçeneği tıkladığınızda, o arama önerisi artık listelenmeyecek ve sizi rahatsız etmeyecektir.

11) Hesabınızda diğer arama önerilerini kaldırmak istiyorsanız, aynı adımları uygulayarak  bunları da kolaylıkla arama önerilerinden silebilirsiniz.

Twitter'da Arama Önerilerini Silme
Twitter’da Arama Önerilerini Silme

Yukarıda yer alan adımları takip ederek Twitter’daki arama önerilerinizi kolaylıkla ve hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu işlem sadece sizin Twitter hesabınızda görüntülenen önerileri kaldırır ve genel Twitter arama işlevini etkilemeyecektir.

Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur. Eğer Twitter ve benzeri uygulamalar için aklınıza takılan sorularınız ya da arayıp ulaşamadığınız konular varsa sitemizi ziyaret ederek yardım alabilirsiniz.

Sizler için paylaşmış olduğumuz bir sonraki yazımız: