Twitter, mobil uygulamada 4K fotoğrafları yüklemeyi ve görüntülemeyi test ettiklerini söylediğinde daha geçen aydı. Görünüşe göre test iyi gitti, çünkü artık tüm 4K fotoğraflarınızı sadece masaüstünde değil, aynı zamanda mobil cihazınızda da tüm ihtişamıyla görme seçeneğini resmen sunuyorlar. Bu, fotoğrafçıların, sanatçıların ve içerik oluşturucuların fotoğraflarını sıkıştırılmadan yükleyebilecekleri ve belki de güzelliğinin bir kısmını kaybedebilecekleri anlamına gelir.

1 7

Daha yüksek kaliteli fotoğraflar göreceğimiz için, bu “daha net” görünen bir Twitter anlamına gelebilir. Görsel hikaye anlatıcıları ve sosyal medya akışlarında sıkıştırılmamış resimlere bakmaktan hoşlananlar için oldukça önemli olan yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı artık görmeyeceksiniz. Daha önce, Twitter web uygulaması 4096 x 4096 çözünürlüğe kadar yüksek çözünürlüklü görüntüleri zaten destekliyordu, ancak mobil uygulama maksimum 2048 x 2048 ile bunun yalnızca yarısına sahipti.

Şimdi fotoğrafları 4K olarak yüklemenize ve görüntülemenize izin verecek, ancak bunu etkinleştirmeniz gerekecek. Ayarlara gidin ve veri kullanımı bölümünü bulun.

Görüntü çözünürlüğünün artmasıyla ilgili haberler, Twitter’ın bunu duyurmasından bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra geliyor. Güçlendirme kullanıcıların platformda medyayı paylaşma şekli, içerir Test ediliyor Nasıl Görüntüler görünmek tweet bestecisinde ve onları beğen son hallerinde görünmek zaman çizelgesinde. Bu düzeltme, Twitter’ın benim gibi aptalların bir fotoğraf göndermeye çalıştığı sorunlu kırpma özelliğini hedef aldı ve Twitter bunu algoritmik olarak hayatının bir santimine kırparak tüm önemli içeriği silerek beni kendimi utandırmaya zorladı. Cıvıldamak Saniyeler sonra Gönderildi.

Daha sonra, görüntüleri 4K olarak görüntülemek için hem yüksek kaliteli görüntü yüklemelerini hem de yüksek kaliteli görüntüleri etkinleştirmeniz gerekecektir. Yalnızca Wi-Fi veya mobil veri ve Wi-Fi üzerinden yükleyip görüntüleyebileceğinizi seçebilirsiniz. Ya da gerçekten umursamıyorsanız, onu devre dışı bırakabilirsiniz.

2 7

Mart ayında da test ettikleri ancak bu sunumda eksik görünen bir şey, garip kırpma algoritması için bir düzeltme. Herkes bir resmin tamamını görmek için tıklamayacağı için, tweet’in tamamını kırpmak yerine göstermekle uğraşıyorlardı. Umarım, bu yakında yayına girecek, böylece tweet’teki fotoğrafın gerçekte ne göstermek istediği konusunda daha az yanlış anlaşılma olacak.

Şimdilik, fotoğrafları 4K olarak görebildiğiniz ve yükleyebildiğiniz için mutlu olun. Verilerinizi kullanıyorsanız, verileri normalden daha fazla tüketebilir, bu nedenle yüksek kaliteli resimleriniz için doğru ayarları seçtiğinizden emin olun.