TikTok Yaş Değiştirme

Bu yazımızda sizlere TikTok yaş değiştirme konusu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok yaş değiştirme işlemi için, uygulama üzerinden veya e-posta yoluyla müşteri destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekiyor.

Uygulama üzerinden TikTok yaş değiştirme işlemini manuel olarak yapmak maalesef mümkün değil.

TikTok, reşit olmayan kullanıcıların müstehcen içeriği izlemesini veya yetişkin kullanıcılarla etkileşim kurmasını engelleme politikası izler.

Kısa metrajlı video paylaşım platformu ve sosyal medya ağı TikTok, kullanıcıları için, platforma yüklenen videoları, kullanıcıların yaşları da dahil olmak üzere, bir dizi faktöre göre kategorize ve tasnif eder.

Sosyal medya platformunun yüz milyonlarca aktif kullanıcısının çoğu 18 yaşın altında. Bu durum, reşit olmayan kullanıcılar için gizlilik ve güvenlik endişelerini artırıyor. Ancak TikTok’un güvenlik politikalarına göre sosyal medya platformu, 13 yaş ve üstü kullanıcılar için çok yönlü TikTok deneyimini hedefliyor.

İşte, Tiktok‘ta yaş kısıtlamaları ile ilgili bilmeniz gerekenler. Ve doğum tarihinizi yanlış girmeniz durumunda, TikTok yaş değiştirme işlemi için yapmanız gerekenler!

TikTok’ta Yaş Değiştirme Mümkün mü?

TikTok, 2021’den itibaren 16 yaşın altındaki tüm kullanıcıların hesaplarını gizli hale getirdi. Ve bir TikTok hesabı oluştururken yaşınızı (doğum tarihinizi) girdikten sonra, uygulama üzerinden doğum tarihinizi değiştirme özelliğini kaldırarak, gizlilik ayarlarını sıkılaştırdı.

Artık, TikTok‘ta doğum tarihinizi değiştirmek için uygulama üzerinden TikTok müşteri destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekiyor.

TikTok Yaş Değiştirme

TikTok’ta hesap oluştururken yaşınızı yanlış girdiğinizde ya da reşit olmayan birisi uygulama üzerinden kamera kaydı yaptığında hesabınız kısıtlanır. Bu gibi durumlardan başka bir yeni hesap oluşturmadan yaşınızı düzeltmek istiyorsanız, yaş (doğum tarihi) değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için TikTok destek ekibi ile [email protected] adresine e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz. Veya uygulamanın Destek menüsünü kullanarak, sosyal medya platformun müşteri destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. TikTok yaş değiştirme süreci için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Öncelikle iPhone veya Android telefonunuzda TikTok uygulamasını açın.
  • TikTok uygulama ekranın sağ alt kısmında yer alan Profil (Profile) menüsüne dokunun.
  • Daha sonra, gelen sayfanın sağ üst köşede yer alan ≡ (üç çizgi) simgesine dokunun.

TikTok Yaş Değiştirme

  • Ayarlar ve gizlilik (Settings and privacy) sayfası ekrana gelecek. Bu sayfada, Destek (Support) bölümüne gelene kadar ekranı aşağı kaydırın. Ve ardından, Destek başlığı altında Sorun Bildir (Report a Problem) menüsüne dokunun.

TikTok Yaş Değiştirme

  • Ardından, gelen sayfada Hesap ve profil (Account and profile) menüsüne dokunun.

TikTok Yaş Değiştirme

  • Daha sonra, gelen ekranda Profil düzenleme (Editing profile) menüsüne dokunun.

TikTok Yaş Değiştirme

  • Ardından, ekran gelen sayfada Diğer (Other) seçeneğini seçin.

TikTok Yaş Değiştirme

  • Daha sonra, Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? (Need more help?) seçeneğine dokunun.

TikTok Yaş Değiştirme

  • TikTok hesabınızdaki yanlış olan doğum tarihini değiştirmek için talepte bulunabileceğiniz bir geri bildirim formu ekrana gelecek.

TikTok Doğum Tarihini Değiştirme

Daha sonra, bir TikTok müşteri destek temsilcisi, hesabınızda kayıtlı e-posta adresinize mesaj gönderecek. Bu yazışmada, TikTok yaş değiştirme işlemi yapabilmek için, resmi kimliğinizi ya da doğum tarihinizi doğrulamak üzere, devlet tarafından verilmiş bir tür kimlik belgesi ibraz etmeniz gerekecek.

Bu yazımızda sizlere TikTok yaş değiştirme konusu ile ilgili detaylı bilgi verdik. TikTok yaş değiştirme ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.