TikTok hesabını Instagram’a bağlama yöntemini öğrenmek, sosyal medyalarınızı bağlamaktan daha fazlasını yapar. İçeriğinizin görünürlüğünü artırır ve takipçilerinizi oluşturur.

Sosyal medyada destekleyici bir topluluk oluşturmak, gerçek hayattaki ilişkileri beslemek gibidir. İnsanlara ne kadar çok zaman ve enerji harcarsanız, onlara ne kadar değer verdiğinizi o kadar çok göreceklerdir.

İçerik oluşturma söz konusu olduğunda takipçilerle ilişki kurmak, onlarla mümkün olduğunca etkileşime geçmek anlamına gelir. Soruları yanıtlamak, insanları takip etmek ve yorumları beğenmek, insanlara değer verdiğinizi gösterir. Onları birden fazla platformda sizi takip etmeye teşvik ettiğinizde, bağlantı kurmak için daha da fazla fırsata sahip olacaksınız.

İçeriğinizin tüm sosyal medyada çapraz tanıtımını yapmak, hedef kitlenize sizi başka nerede bulabileceklerini bildirmenin ve ilişkileri geliştirmek için bu önemli etkileşimleri artırmanın en etkili yoludur. TikTok’u Instagram’a nasıl bağlayacağınızı öğrenmek harika bir başlangıçtır.

TikTok Hesabını Instagram'a Bağlama
TikTok Hesabını Instagram’a Bağlama Nasıl Yapılır?

TikTok hesabını Instagram’a bağlamak için 4 neden

Instagram Hikayenizde sadece TikTok içeriğinizden bahsetmeniz takipçileri videolarınıza çekmek için yeterli değildir. Doğrudan bağlantı olmadan Instagram uygulamasını kapatmaları, TikTok’u açmaları ve kullanıcı adınızı aramaları gerekecek; bu da içeriğe aç kullanıcılar için büyük bir taahhüttür.

TikTok Hesabını Instagram’a Bağlamak, yeni ve mevcut takipçilerin sizi her zaman bulmasının mükemmel bir yoludur. Her iki hesapta da karşılıklı takip oluşturursanız takipçilere ulaşmak için daha fazla fırsata sahip olursunuz.

Çapraz bağlantının genel markanızı oluşturmanıza yardımcı olmasının dört temel nedeni şunlardır:

 1. Kullanıcı deneyimini iyileştirir: Doğrudan profil bağlantıları sağlamak, takipçilerin sizi bulması için engelsiz bir yol oluşturur.
 2. Orijinalliği artırır: TikTok içeriği, Instagram’da yayınladığınız gösterişli görsellerden daha samimi olabilir. Takipçilerinizi TikTok’unuza yönlendirmek, onların belki normalde bilmeyecekleri başka bir yönünüzü görmelerine olanak tanıyacak, özgünlük ve neden benzersiz olduğunuzu gösterecek.
 3. Satın alma potansiyelini artırır: Pazarlama alanında, markanız veya ürününüzün ne kadar fazla kişi ulaşırsa, satın alma olasılıkları o kadar artar; aynı şey takip etmek için de geçerlidir. Takipçilerinizle çeşitli platformlarda etkileşime geçmeniz, sizinle olan toplam etkileşimlerini artırır ve onlara neden ilgilendiklerini hatırlatır.
 4. Görünürlüğü artırır: İçeriğiniz ne kadar çok ilgi görürse, algoritmanın onu alıp takipçi listeniz dışındaki kullanıcılara dağıtma olasılığı da o kadar artar. Platformlar arasında bağlantı kurduğunuz zaman takipçi sayınızı artırabilir ve daha fazla kişiye aradığınız ilgiyi sağlama şansı verebilirsiniz.

Instagram profilime TikTok bağlantısı ekleyebilir miyim?

2023 yılı itibarıyla TikTok hesabınıza yönlendiren bir düğme bağlantısını doğrudan Instagram profilinizde görüntülemek mümkün değil. Ancak bu alanı, takipçilerinizi TikTok profilinize ve web siteniz veya ürün mağazanız gibi diğer ilgili bağlantılara yönlendirmek amacıyla biyografinize bir bağlantı eklemek için kullanabilirsiniz.

Profil ziyaretçilerinize TikTok hesabınızı göstermek için Instagram biyografinizi kullanmanın iki yolu vardır. Biyografinize TikTok hesabınıza tek bir bağlantı ekleyerek işleri basitleştirebilirsiniz. Ancak örneğin ziyaretçileri ihtiyaç duyabilecekleri tüm bağlantıların bulunduğu yeni bir sayfaya yönlendiren bir TeknoDestek bağlantısı da ekleyebilirsiniz .

Biyografideki bağlantınıza tek bir URL eklemek tek bir platformu tanıtmak için işe yarasa da, tüm önemli sayfalarınızı aynı anda tanıtma fırsatını ortadan kaldırır.

TikTok Hesabını Instagram'a Bağlama
TikTok Hesabını Instagram’a Bağlama

Instagram’ı TikTok’a bağlama

TikTok Hesabını Instagram’a bağlama işlemini yapıyorsanız, muhtemelen tam tersini de yapmak isteyebilirsiniz: TikTok profilinize IG’nizin bir bağlantısını ekleyin. Bu iyi bir fikir çünkü takipçi katılımı için daha fazla fırsat sunuyor.

TikTok profilinize bir Instagram düğmesi eklemek için şu adımları izleyin:

 1. TikTok uygulamasını açın
 2. Sağ alt köşedeki “Profil”e dokunun
 3. “Profili düzenle”ye tıklayın
 4. “Sosyal bağlantılar”ın altındaki “Instagram bağlantısı ekle”ye dokunun
 5. Instagram kullanıcı adınızı girin

Takipçileri IG profilinize yönlendiren TikTok profilinizde bir Instagram simgesi görünecektir. Bu onları bağlamanın en kolay yoludur.

Instagram ile TikTok arasındaki bağlantıyı kaldırmaya hazırsanız adımlar şunlardır:

 1. TikTok uygulamasını açın
 2. Sağ alt köşedeki “Profil”e dokunun
 3. “Profili Düzenle”ye tıklayın
 4. Instagram tanıtıcınıza dokunun
 5. Bir açılır kutu, hesabınızın bağlantısını kaldırmayı onaylamak isteyip istemediğinizi soracaktır, bu nedenle “Onayla”ya basın

Çapraz gönderimin avantajları ve en iyi uygulamaları

Instagram’da bir Reel yayınladığınızda aynı videoyu TikTok’ta da yayınlayabilirsiniz. Ve TikTok’a bir atlıkarınca gönderdiğinizde, aynı şeyi Instagram’da da yapabilirsiniz. Bu, sizi her iki hesapta da takip eden kişiler için tekrarlayıcı gibi görünse de tutarlılığı artırır ve ekstra içerik çekmek için harcayabileceğiniz zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Video içeriğinizin etkili bir şekilde çapraz tanıtımını yapmak için akılda tutulması gereken birkaç uygulama vardır. Emin olun:

 1. Videoları her platformun gerekli özelliklerine uyacak şekilde yeniden boyutlandırın
 2. Her bir hedef kitleye hitap eden küçük resimleri seçin
 3. Özgünlük eklemek için video klipleri yeniden düzenleyin ve ekleyin
 4. Trendlere göre seslerinizi değiştirin
 5. Her platformun özel trend hashtag’lerini ekleyin
 6. TikTok’ta düzenlenen videoları yeniden kullanıyorsanız filigranlara dikkat edin.

TikTok videoları Instagram’da nasıl paylaşılır?

Instagram hesabınızı TikTok ayarlarınıza bağladıktan sonra içeriğinizi platformlar arasında kolayca paylaşabilirsiniz.

TikTok videolarını Instagram’da paylaşmanın üç yolu:

1. Eşzamanlı olarak yayınlayın

TikTok videonuzu yayınlamadan önce, videonuzun herkese açık hale getirilmesi için “Bu videoyu kimler görebilir” bölümündeki ayarlarınızın “Herkes” olarak ayarlandığından emin olun. Ardından, Instagram uygulamasında yayınlamak için Instagram simgesine dokunun ve “Yayınla”ya dokunun. “Yayınla”ya bastığınızda TikTok, videonuzu akışınızda veya Hikaye olarak yeniden yayınlamanız için sizi Instagram’a yönlendirecektir. Tek yapmanız gereken istediğiniz seçeneği seçip yayınlamak. Videonun üzerinde bir TikTok filigranı olacağını unutmayın.

2. Yayınlanan bir videoyu paylaşın

TikTok profilinize gidin ve Instagram’da paylaşmak istediğiniz videoya tıklayın. Kaydet simgesinin altındaki üç noktaya tıklayın ve videonuzu nerede paylaşmak istediğinizi seçmek için “Instagram” veya “Instagram Stories”e dokunun. Düzenli yayınlama adımlarını izleyin ve yayınla’ya basın. Bunun aynı zamanda bir TikTok filigranı da olacak.

3. TikTok videolarını yeniden kullanın

TikTok videonuzu filigran olmadan kaydetmek için videonuzu TikTok’ta yayınlamadan önce indirin. Bunu yapmak için mükemmel düzenlemeyi hazırladıktan sonra “Kaydet”e basın. Videonuzu film rulonuzda filigransız bulacaksınız.

Sosyal medyanızdan en iyi şekilde yararlanın

Sosyal medyalarınızı birbirine bağlamak, içeriğinizin çapraz tanıtımını yapmanın ve birden fazla platformda takipçilerinizi oluşturmanın harika bir yoludur. Takipçilerinizin markanızla ne kadar çok etkileşimi olursa, güven kazanma, etkileşim kurma ve kazanç potansiyelinizi artırma şansınız da o kadar yüksek olur.