Tiktok Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır? TikTok, 16 yaş ve üzeri kullanıcılara uygulama üzerinde canlı yayın yapma imkanı sunmaktadır.

Tiktok Canlı Yayın Engeli

TikTok’un kuralları oldukça katıdır, bu da birini ihlal ettiğinizde yasaklanacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda TikTok’un sebepsiz yere kullanıcıları yasakladığı bilinmektedir.

Birçok kullanıcı, topluluk kurallarını ihlal etmelerine rağmen TikTok canlı yayından yasaklanmıştır. Eğer bir içerik oluşturucuysanız, TikTok canlı yayından yasaklanmak büyük bir sorundur, özellikle sık sık canlı yayın yapıyorsanız.

Çünkü hediyeler alamazsınız.

Bu kılavuzda, TikTok canlı yayından nasıl yasak kaldırabileceğinizi, yasak kaldırılabilecek mi ve bir itirazın ne kadar süreceğini öğreneceksiniz. TikTok canlı yayından yasak kaldırabilmek için TikTok’a e-posta gönderebilir, “Geri bildirim paylaş” formunu kullanabilir veya uygulama üzerinden bir sorun bildirebilirsiniz.

Alternatif olarak, eğer yasağınız geçici ise, sadece kaldırılmasını bekleyebilirsiniz.

TikTok canlı yayında iki farklı tür yasak bulunur – geçici yasak ve kalıcı yasak.

Eğer yasağınız geçici ise, TikTok size ne kadar süreceğini bildirecektir.

Örneğin, TikTok’ta 7 gün canlı yayına yasaklandıysanız, “Canlı yayın kısıtlamaları” sekmesinde “7g” yazısını göreceksiniz.

Bu durumda, TikTok’ta tekrar canlı yayın yapabilmeniz için 7 gün beklemeniz gerekmektedir. Tiktok canlı yayın engeli alan kullanıcılar burada tüm detayları dikkatlice okumalıdır.

Tiktok Canlı Yayın Engeli nasıl çözülür
TikTok Canlı Yayın Engeli Nedir

Ancak, eğer “Canlı yayın kısıtlamaları” sekmesinde “Kalıcı olarak canlı yayından yasaklandı” yazıyorsa, bir itiraz göndermedikçe artık TikTok’ta canlı yayın yapamazsınız. Öncelikle herkesin Tiktok’ta canlı yayın nasıl yapılır? bunu bilmesi gerekmektedir.

TikTok Canlı yayın engeli kaldırma için ipuçları

Aşağıda, TikTok canlı yayından yasak kaldırmak için kullanabileceğiniz 3 yöntem bulunmaktadır.

İtirazınızı [email protected] veya [email protected] adresine gönderin.

TikTok canlı yayından yasak kaldırmak için ilk yöntem, TikTok’a e-posta göndermektir. TikTok’un kullanabileceğiniz iki resmi e-posta adresi vardır.

Kullanabileceğiniz ilk e-posta [email protected]‘dur, bu adres yasal konular içindir.

Kullanabileceğiniz ikinci e-posta ise [email protected]‘dur, bu adres TikTok uygulamasıyla ilgili herhangi bir konu için kullanılabilir.

TikTok uygulaması üzerinden sorun bildirin

TikTok canlı yayından yasak kaldırmak için üçüncü yöntem, uygulama üzerinde bir sorun bildirmektir. Tiktok canlı yayın engeli sonrasında sorun bildir üzerinden kesinlikle bir talep açılması gerekiyor.

TikTok uygulaması üzerinden sorun bildirin
TikTok Canlı Yayın Engeli Sorunu

TikTok, kullanıcılarına uygulama üzerinde doğrudan bir sorun bildirme imkanı sunar:

TikTok profilinize gidin ve üç noktaya dokunalım.

Aşağı kaydırın ve “Bir sorun bildir”e dokunalım.

Aşağı kaydırın ve “Canlı/Ödüller”e dokunalım.

“Canlı Yayın’ı seçelim.

“Canlı askıya alındı”yı seçelim.

“Hayır”ı seçin, ardından “Hala sorun var”ı seçelim.

Hatanızın yanlışlıkla gerçekleştiğini ve topluluk kurallarını ihlal etmediğinizi açıklayın. Raporu göndermek için “Bildir”e dokunun. Raporu gönderdikten sonra, destek taleplerinizi destek biletlerinizde bulabilirsiniz.

“Geribildirim ve Yardım” sayfasına dönene kadar geri gidelim.

Ardından, ekranınızın sağ üstünde bulunan düzenleme simgesine dokunarak destek biletlerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

TikTok’ün günlük olarak aldığı yoğun raporlar nedeniyle, yanıt almak için birkaç gün veya hafta beklemeniz gerekebilir.