Ana Sayfa Destek Tenda F3 N300 Repeater Kurulumu (Resimli Anlatım)

Tenda F3 N300 Repeater Kurulumu (Resimli Anlatım)

0

Ülkemize, network araç ve gereçleri teknoloji grubunda hızlı bir giriş yapan Tenda’nın F3 N300 isimli Access Point/Repeater cihazının nasıl kurulabileceği konusunu sizler için derledik.

 

  • İşlemlerimize, Tenda F3 N300 cihazımıza kablolu veya kablosuz bağlantı sağlayarak başlıyoruz. Cihazın kablosuz ağdaki fabrikasyon şifresi 12345678 şeklinde olacaktır.

 

  • Gerekli bağlantı işlemlerinin ardından, bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açıyoruz ve adres satırına 192.168.0.1 yazıp, Enter’a bastıktan sonra router arayüzüne erişiyoruz.
  • Daha sonra ise login ekranlarında karşımıza gelen Password’ kısmına admin’ yazarak sisteme giriş yapmamız gerekiyor.

Tenda F3 N300 Repeater Kurulumu (Resimli Anlatım)

  • Arayüze giriş yapmamızın ardından ise önce Wireless’ menüsünü tıklıyoruz; sonrasında ise açılan alt menülerden Wireless Extender’a giriyoruz ve bu bölümde bulunan Universal Repeater’ seçeneğini aktif konuma getiriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan Extender’ menüsünde güvenlik türünü, çoklaştıracağımız ağın özelliğine göre seçiyoruz. Dünya genelinde en sık kullanılan Wireless şifreleme metodu WPA-PSK koruma protokolüdür. Gerekli seçimin ardından, etraftaki ağları tarıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

  • Tarama sonuçlarında kendi ağımızı bulup, gerekli işaretlemeyi yapıyoruz ve ağımızın şifresini girerek repeater kurulumunu tamamlıyoruz.
  • Son işlemin ardından cihazımız bir defa yeniden başlatılacaktır. Sonrasında ise ‘ayna’ mantığı ile, ana modemimizden aldığı sinyali aynı isim ve şifre ile dağıtmaya başlayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA