Ana Sayfa Destek ‘Tenda D151’ ve ‘Tenda D301’ Modem Kurulumu ve Tivibu Ayarları Nasıl Yapılır?...

‘Tenda D151’ ve ‘Tenda D301’ Modem Kurulumu ve Tivibu Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
'Tenda D151' ve 'Tenda D301' Modem Kurulumu ve Tivibu Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Modem ayarlarında yapmanız gereken, Internet bağlantısını sağladığınız standart arabirim olan, TTnet kullanıcı adınızı ve şifrenizi tanımladığınız, herkesin bildiği PPPoE – 8/35 yanına, 1 adet ETHoA 8/55 bağlantı açmak. Bu ETHoA bağlantının özellikleri kısaca VPI: 8, VCI: 55, Traffic Class: UBR ve Encapsulation: LLC şeklinde olacaktır.

Kurulum adımları aşağıdaki gibidir:

1- Bir web tarayıcı açıp adres satırına 192.168.1.1 yazarak Tenda D151/D301 cihazın arayüz giriş sayfasına erişiyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2- Kullanıcı adı ve şifre kutucuklarına admin yazıp, yönetim konsoluna giriş yaparak temel ayarların yapıldığı ana sayfaya erişiyoruz. Açılan sayfada ülkeyi Türkiye seçiyoruz.

3- ADSL hattımızı kullanacağımız ISP firmasını seçiyoruz veya “Other” seçeneğini seçip VPI:8, VCI:35 olarak yazıyoruz.

4 Username bölümüe servis sağlayıcınızın size verdiği ADSL kullanıcı adınızı, Password bölümüne servis sağlayıcınızın size verdiği ADSL şifrenizi yazıyoruz. Wireless SSID bölümüne, modemimizin kablosuz yayın ismini, Wireless Key bölümüne modemimizin kablosuz yayın şifresini belirliyoruz. OK butonuna tıklayarak kaydediyoruz.

5- Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra sağ üst köşedeki Advanced bölümüne tıklayıp, açılan sayfada Advanced Setup bölümüne girdiğimizde, az önce kaydettiğimiz ayarları aşağıdaki gibi görmemiz gerekmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

6- Tekrar ana sayfaya gelip, sağ üst köşede IPTV bölümüne girerek Enable IPTV seçeneğini seçiyoruz. ATM interface seçeneği ile VPI:8, VCI:55 yapıp Apply/Save butonuna tıklıyoruz.

7- Bu adımdan sonra Advanced Setup bölümünün aşağıdaki gibi görünmesi gerekmektedir. Bu adımdan sonra 1. Port‘dan STB cihazına yaptığınız bağlantı ile IPTV özelliğinin aktif olması gerekmektedir.

Modemde Tivibu ayarları, ayrıntılarıyla size aktardığımız şekildedir. Bu adımlardan sonra Tivibu EV STB‘sini modemin 1/IPTV yazan Ethernet portundan modeminize bağlantı yaptığınızda, Tivbu çalışacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA