Ana Sayfa Uygulama Telegram’da Görüntülü Konferans ve Ekran Paylaşma Özelliği

Telegram’da Görüntülü Konferans ve Ekran Paylaşma Özelliği

0
11858 teknik destek

Gelişen teknoloji le birlikte bir çok alanda da gelişmeler meydana geldi. Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştı. Günlük hayatımız da Telegram, Whatsapp, Bip ve benzeri bir çok mesajlaşma uygulaması hayatımızın merkez noktasında yer alıyor. Biz kullanıcılar gerk iş olsun  gerek okul, eğitim, toplantı bir çok alanda bu uygulamaları kullanıyoruz.

Daha önceki makalelerimiz ile -Telegram uygulamasının çeşitli özelliklerini öğrenip konu hakkında bilgi sahibi olmuştuk.

Tüm Telegram kullanıcılarının bildiği gibi Telegram’ da görüntülü konuşma özelligi yoktu fakat kıs bir süre önce bu özellik aktif oldu.

Bundan böyle Zoom ve sesli görüntülü konferans özelliği sunan programlardaki gibi çoklu çoklu grup görüntülü konuşabilecek duruma geldi.

Ek olarak kişiler o an üzerinde çalıştığı ekranı sohbete katılan kişilere canlı olarak paylaşabilecektir. Bu özellik gruplarda yer almakta ve Gruplarda olmayan kişiler ise görüntülü sohbete davet edilebilmektedir. A şagıdaki adımları takip ederek Telegremda görüntülü konferans nasıl yapılır bakalım.

İlk olarak Yönetici olduğumuz sesi sohbet başlatmak için kullandığımız simgeye dokunalım.

Simge aşağıdaki resimde yer almaktadır.

İlk olarak sesli sohbet başlatılacaktır. Bu alanda sesi aç diyerek mikrofonumuzu aktif edebiliriz. Sol kısımda yer alan görüntü ise kısa bir süre önce gelen güncellemenin beraberinde aktif hale geldi.

11858 teknik destek

Böylelikle Telegram’da konferans özelligi var diyebiliyoruz. Bu alanda görüntü simgesine dokunduğumuzda kamera açılacaktır. Sohbete katılan kişiler görüntü simgesine dokundukları zaman kameraları açılacaktır.

Bu konferansa grup dışındaki insanları davet etmek için ise sohbet ekranındayken Üyeleri davet et yazısına dokunarak başkalarını görüntülü sohbete davet edebiliriz..

Bir diğer özellik ise ekranı paylaşma özelliği. Örmeğin görüntülü konferansa 10 kişi davet ettik ve bu kişilere bilgisayarımız üzerinde bir alanı göstermek istiyoruz, bunun için görüntülü ve sesli sohbet alanındayken sol üsk köşede yer alan üç nokta simgesine dokunalım ve hemen ardından ekranı paylaş diyelim.

 

Bu işlemin ardından ekranımızı sohbet alanındaki kişiler ile paylaşmış olacağız.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikFacebook Anılar Tarihte Bugün Özelliği Nasıl Çalışır?
Sonraki İçerikTelegram’da Gruplardan Engellendiğimi ya da Grubun Kapatıldığını Nasıl Anlarım?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.