Ana Sayfa Uygulama Telegram Anket Nasıl Yapılır?

Telegram Anket Nasıl Yapılır?

0

Günlük hayatımızda kullandığımız bir çok mesajlaşma uygulaması ile dünyanın bir ucundan diğer ucuna sevdiklerimiz ile birlikte zaman geçirmenin tadını çıkarıyoruz.

Geliştirilen kısa mesaj uygulamaları sadece mesajlaşma değil video, resim, arama ve görüntülü sohbet özelliği ile kullanıcıların beğenisini almaya devam ediyor.

Geniş kullanım Alanına sahip Telegram mesajlaşma uygulaması da bu uygulamalardan bir tanesi. Telegram incelemeler yapıldığında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olarak yer alıyor. Telegram her geçen gün özelliklerine bir yenisini ekleyerek kullanıcı kitlesini artırmaya başladı. Geliştirilen özelliklerinden bir tanesi olan anket  özelliği oldukça ilgi topladı.

Bu özellik sayesinde komuoyu araştırması yapılabilir hale geldi diyebiliriz.

Telegram kullanıcıları bu özellikle beraber bulundukları grupların içerisinde Telegram anket özelliğini kullanarak anket çalışması başlatabilirler.  Telegramın bu yeni anket özelliğini nasıl kullanabilir ve nasıl anket oluşturabiliriz sorularının yanıtı için ise aşağıdaki adımları takip etmemiz yeterli olacaktır.

1) Öncelik olarak Telegram anket özelliğini kullanabilmemiz için Telegram’ın en son sürümünü kurmuş olmamız gerekiyor.

2) Son sürüm yüklü değilse uygulamayı güncellememiz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

3) Telegram’ın anket özelliğini kullanabilmemiz için ikinci kural bir gruba dahil olmamız veya bir grup açmamız gerekiyor.

 

4) Uygulamamızda sağ alt köşede yer alan sesli mesaj gönder alanının hemen yanında yer alan Ataç simgesi olacaktır bu simgeye dokunalım.

5) Karşımıza yeni bir pencere açılacaktır bu alandan Poll yazan yeri bulup dokunalım.

6) Hemen ardından açılan ekranda soru sormak için  question yazan alana tıklayalım.

7) Bu alanda sorumuz ile ilgili şıkları option kısmından sorular ile alakalı cevap şıklarını yazarak oluşturalım.

 

8) Tüm bu işlem adımlarını doğru bir şekilde tamamladığımızdan emin olduktan sonra işlemi oluşturalım ve bu adımlar sonrasında anketimizin oluştuğunu göreceğiz. Anketimiz gruptaki kişiler ile paylaşılmış olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA