Ana Sayfa Oyun Sony PlayStation 5 için Kullanıcıları Üzen Açıklama!

Sony PlayStation 5 için Kullanıcıları Üzen Açıklama!

0

Sony’nin, 2020 yılında piyasaya çıkması beklenen oyun konsolu PS5 (PlayStation 5) için yaptığı açıklama, oyun dünyasına bomba gibi düştü!

Japon sektör lideri, PlayStation 5 için aldığı karar ile yatırım yapmaya devam edeceği kanadı belirlemiş oldu: 8K gibi özellikleri barındıran AAA oyun pazarı!

Üstelik bu açıklama, direkt olarak Sony yöneticisi Kenichiro Yoshida tarafından yapıldı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açıklamaya göre Sony firması, yeni oyun konsolu PlayStation 5 için Hint’li geliştiricileri ikinci plana atıyor ve The Last of Us Part 2, Death Stranding gibi büyük AAA içeriklerin pazarlanmasına ve geliştiricilerine öncelik veriyor.

Bu hamle aslında, son yıllarda büyük bir yarış içine girdiği rakibi Xbox’ın önüne geçebilmek için atılmış bir adımdan başka bir şey değil.

Göz ardı edilemez bir gerçek var ki, o da konsol satışlarının, ürünün içeriğinde bulundurduğu kendine has oyunların kalitesine bağlı olması. Retail marketlerde sürekli oyun – konsol bundle yapılması, bu fikri kanıtlayan unsurların başında gelmekte.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yeni satışlar için mantıklı bir karar gibi görünse de, şimdiye kadar firmaya hizmet vermiş olan Hint’li geliştiriciler bu açıklamayı vefasızlık olarak nitelendirdiler.

Aslında bu karar, daha fazla geliştiricinin hem AAA segmentine geçiş yapması, hem de PS5 (PlayStation 5) ile birlikte Sony firmasına yönelmesi anlamına gelebilir. Rakip Xbox için büyük bir tehdit!

2020 yılında açıklanması beklenen PS5 (PlayStation 5) konsol dünyasında birçok yeniliği ve yarışı beraberinde getirecek.

Firma, kısa süre önce bir açıklama yaparak PlayStation Now hizmetini geliştirdiğini duyurmuştu. Bu hizmetin PS5 (PlayStation 5) ile son şeklini alarak piyasaya çıkması ve Google Stadia ile rekabet içine girmesi bekleniyor.

Fakat henüz konsolun çıkış tarihi ve adı açıklanmadı. Şu an için merakla beklemek ve yıl sonu gibi açıklama yapılmasını ummak dışında bir çare de yok.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA