Snapchat’te hızlı ekleme nasıl kaldırılır, aşağıdaki adımlar ile ilerleme sağlayabilirsiniz.

Arkadaşlarıma komik resimler ve videolar göndermek için Snapchat’i kullanmayı seviyorum ama özünde özel bir insanım. Doğrudan kullanıcı adımı vermediğim sürece diğer rastgele Snapchat kullanıcılarının beni eklemesini istemiyorum. Bu yüzden Snapchat’e giriş yaptığım anda Snapchat’in Hızlı Ekleme özelliğini devre dışı bırakıyorum. Hızlı Ekleme devre dışı bırakıldığında Snapchat, hesabımı diğer kullanıcılara önermeyecek ve gizlilik ayarlarımın kontrolü bana kalacak. Snapchat’te Hızlı Ekle’yi nasıl kaldıracağınızı bilmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Snapchat’te Hızlı Ekleme Nasıl Kapatılır

Snapchat’in Hızlı Ekleme özelliği, Facebook’un arkadaş önerdiğine benzer şekilde, karşılıklı bağlantılara dayalı olarak yeni arkadaşlar önerir. Sosyal medya çevrenizi genişletmenize yardımcı olsa da, fotoğraflarınızın hedef kitlesini daha özel tutmayı tercih edebilirsiniz.

Hızlı Ekle’yi kapatmak, hesabınızın başkalarına kendi Hızlı Ekleme önerilerinde önerilmesini engeller. Bu ayar Snapchat‘teki insanları engellemez, bunun yerine platformdaki görünürlüğünüzü azaltır. Kullanıcılar sizi yalnızca kullanıcı adınız varsa ve doğrudan eklerlerse ekleyebileceklerdir.

Snapchat’te Hızlı Ekle’yi devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • iPhone veya Android cihazınızda Snapchat uygulamasını açın.
  • Profilinize erişmek için ekranın sol üst köşesindeki profil simgenize dokunun.
Ekran goruntusu 2024 02 26 191515
Snapchat’te Hızlı Ekleme Nasıl Kaldırılır Ne işe Yarar
  • Ardından, ayarlar menüsüne girmek için sağ üst köşedeki ayarlar (dişli) simgesine dokunun.
Ekran goruntusu 2024 02 26 191543
Snapchat’te Hızlı Ekleme Nasıl Kaldırılır
  • Hızlı Eklemede Beni Gör seçeneğine dokunun.
Ekran goruntusu 2024 02 26 191614
Snapchat’te Hızlı Ekleme Nasıl Kaldırılır Nedir
  • Özelliği devre dışı bırakmak için Beni Hızlı Eklemede Göster onay kutusuna dokunun.

Snapchat’tan Diğer Hızlı Ekleme Önerileri Nasıl Kaldırılır

Yeterli görüşmeniz yoksa Snapchat, sohbet listenizi eklenmesi önerilen kullanıcılarla doldurmaya çalışacaktır; bu Hızlı Ekleme işlemidir. Bunu da durduramazsınız; Snapchat bunu otomatik olarak yapmaya devam edecektir. Ancak, kişileriniz senkronize edilmemiş olsa bile, ayarlarınızda senkronize edilen kişileri silme seçeneğine dokunarak bu öneri listesini kaldırabilirsiniz.

Açıkça söylemek gerekirse, Hızlı Ekleme önerilerini gizlemek tüm kullanıcıların işine yarar. Kişilerinizi daha önce Snapchat ile paylaşmamış olsanız bile, bu adımlar yine de Hızlı Ekleme önerilerinin tamamını sohbet listenizden silecektir. Diğer Hızlı Ekleme önerilerini Snapchat’tan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Başlamak için cihazınızda Snapchat’i açın.
  • Sol üst köşedeki profil simgenize dokunun.
  • Profil menünüzün sağ üst köşesinde bulunan ayarlar simgesini seçin.
  • Aşağı kaydırın ve Ayarlar menüsündeki Kişi Senkronizasyonu seçeneğine dokunun.
  • Temizlenen kişileri Snapchat’inizden silmek ve Hızlı Ekleme önerilerinin kaybolmasını sağlamak için Senkronize edilmiş kişileri Snapchat’tan kaldır’a dokunun.
Snapchat'te Hızlı Ekleme Nasıl Kaldırılır
Snapchat’te Hızlı Ekleme Nasıl Kaldırılır

Oturumu kapatırsanız veya başka kişiler eklerseniz listeyi yeniden silmek için bu adımları tekrarlamanız gerekebilir.

Snapchat Profilinizi Yönetme

Snapchat’teki Hızlı Ekleme özelliği, sosyal çevrenizi genişletmenize olanak tanır, ancak sunduğu gizlilik eksikliğinden herkes memnun değildir. Bunu devre dışı bırakmak, Snapchat hesabınızın başkalarına önerilmesini durduracaktır.

Snapchat’te sorun mu yaşıyorsunuz? Snapchat çökmeye devam ederse en son özellikleri ve hata düzeltmelerini almak için uygulamayı güncellediğinizden emin olun.