Ana Sayfa Haberler Skype da Görüşme Geçmişini Silme ve Görüşme Gizleme

Skype da Görüşme Geçmişini Silme ve Görüşme Gizleme

0

Önceden kullandığımız windows live messenger ın yerine gelen Skype her geçen gün popüleritesini artırıyor. Günlük hayatımızda bilgisayarlar ve mobil cihazlarda en çok kullandığımız anlık iletişim programlarından biri olan Skype da görüşme geçmişinin nasıl silinebileceğini sizler için derledik.

Skype yazılımı geriye doğru görüşme kaydı konusunda günümüzde en iyi yazılımlardan biri diyebiliriz. Ancak bu yedekleme bilgisayarımızı boşta bıraktığımız durumlarda özel bilgilerimiz deşifre edilmesine sebebiyet verebiliyor. Bu tür bir sorunla kalmamak için yaptığımız görüşmeleri,konuşmaları ve yazışmaları düzenli olarak silmeli veya bilgisayarımızı boşta bıraktığımız durumlarda görüşmelerimizi gizlemeliyiz.

Skype görüşme geçmişini silmek demek bütün Skype görüşme geçmişini silmek anlamına geliyor. Ne yazık ki uygulama da seçili silme işlemi bulunmuyor. Görüşme geçmişini sildiğinizde tüm Skype geçmişini siliyorsunuz. Bunu yapabilmek için öncelikli olarak Skype programında bulunan “Araçlar” menüsüne tıklıyoruz ve daha sonra bu menünün altında bulunan “seçenekler” menüsüne tıklıyoruz.

skype1

Seçenekler bölümünde “Gizlilik Ayarları” bölümüne gelip “Geçmişi Sil” dediğimizde bütün Skype geçmişimiz siliniyor. Bu seçeneği daha çok artık kullanmayacağımız bir bilgisayarda yapmak daha mantıklı olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

skype2

Anlık olarak bazı görüşmeleri gizlemek istersek eğer; gizlemek istediğimiz görüşmenin üzerine farenin sağ tuşu ile tıklıyor ve “Görüşmeyi Gizle” diyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

skype3

Bu işlemin ardından ilgili görüşme Skye ekranımızda hiçbir şekilde yer almıyor. Daha sonra görüşmeye tekrar ulaşmak istersek; Skype ana menüsünde bulunan “Görünüm” e tıklıyoruz ve “Gizli Görüşmeleri Göster” tuşuna basarak görüşme kaydında tekrar ulaşıyoruz.

skype4

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA