Ana Sayfa Bilgisayar Seyahat İzni Başvurusu E- Devletten Nasıl Yapılır

Seyahat İzni Başvurusu E- Devletten Nasıl Yapılır

0
11858 teknik destek

Seyahat İzni Başvurusu covit- 19 tedbirleri kapsamında hayatımıza giren bir kavramdır. Sokağa çıkma yasağı süresince seyahat için özel durumu olan kişiler içindir.  Alınan karar ve detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Corona virüs tedbirleri kapsamında bildiğiniz gibi seyahat yasağı ile birlikte bazı özel durumlarda seyahat izin belgesi ile seyahat edilebileceği duyurulmuştu. 31 Mart Salı günü itibariyle seyahat izin başvurusu artık e-devlet üzerinden yapılabilecek. Seyahat izni başvurusu belirli durumlarda yapılabilmektedir. Kimlerin seyahat izin başvurusu yapıp belge alabileceklerini sıralayacak olursak;

-Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen

-Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar

-Son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan kişiler

Şimdi e-devlet üzerinden nasıl başvuru yapacağımıza gelin hep birlikte bakalım.

Öncelikle e-devlet uygulamasına TC ve e-devlet şifremizle giriş yapıyoruz.

  • E-devlet arama motoruna seyahat yazıyoruz. Gelen sonuçlarda E-başvuru(İçişleri Bakanlığı) seçeneğine tıklayın.

  • Ardından açılan sayfadan yeni başvuru kısmına tıklayın.

  • Sonrasında Yeni Başvuruya tıkladıktan sonra karşımıza gelen sayfadan başvuru türünü Seyahat İzin Başvurusu’ olarak seçin.

11858 teknik destek
  • Başvuru türü seçildikten sonra alt başvuru türü gelecek karşımıza. Buradan karayoluyla mı yoksa hava yoluyla mı seyahat edeceksen ona göre seçin.

  • Alt başvuru türü seçtikten sonra alt tarafta ‘Alt Başvuru Türü 2‘ açılıyor bu kısımdan bulunduğumuz ilin valiliğini seçip alt tarafta devam butonuna tıklayın.

  • Bu adımlardan sonra sistem otomatik olarak bize ait ikamet ve iletişim bilgilerini otomatik olarak çekip karşımıza başvuru formu ile birlikte gelir. Bilgilerimizi teyit ettiğimiz ekranda aynı zamanda bağlı olduğumuz taşra teşkilatı bölümünden kaymakamlığı seçip form metninde istenilen bilgileri doldurun. Sayfanın alt tarafından istenilen belgeleri ekleyip gönder butonuna tıklamanız yeterli olur.

Seyahat İzin Başvurusu izin kurulu tarafından incelendikten sonra sonuç size SMS ile bildirilir. Başvurusu onaylananlar havaalanı ve otogarlarda oluşturulan başvuru masalarından TC Kimlik numarası ile doğrulamalarını yaparlar. Doğrulama sonrasında sorunsuz olarak seyahat yaparlar. Böylelikle başvuru için kaymakamlıklara gitmelerine gerek kalmadan başvuru yapabilecekler. Bu yolla kurularda gereksiz kalabalık oluşması da engellendi.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikHUAWEİ MATEBOOK D15 İnceleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy S20,S20+ ve S20 Ultra incelemesi

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.