Küçük bir işletmeye sahip olan veya pazarlama alanında çalışan herkes, SEO Emirlerinin Benimsenmesi vahşi ve sürekli değişen arama motoru optimizasyonu (SEO) dünyasında yollarını bilmelidir.

Bir zamanlar sonradan düşünülen ve satış/reklam bulmacasının sadece küçük bir parçası olan SEO, ayrı ve önemli bir iş disiplini olarak kendine geldi. Öneminin artması gerçekliğe dayanmaktadır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar, web siteleri çok sayıda ziyaretçiyi çekmek için arama sonuçlarında yeterince yüksek görünmedikçe gelişemezler. Ardından, bu ziyaretçilerin iyi bir yüzdesi müşteri olacak. Sonunda, yeni müşterilerin bir kısmı, ürün ve hizmetlerinizin uzun vadeli, sadık alıcılarına dönüşecektir.

SEO Emirlerinin Benimsenmesi

Ancak ilk adım, sitenizi ve içeriğini tanımak için motor algoritmaları almakla ilgilidir. Örneğin, New Haven merkezli bir tuğla-harç mağazasında minyatür ithal pirinç hayvan heykelleri satıyorsanız, bir SEO uzmanı, arayanların çevrimiçi olduklarında ve herhangi bir terim hakkında bilgi aradığında, sizin sonuçların ilk sayfasında listelenen web sitesi. Tercihen sadece ilk sayfada değil, sayfada üst sıralarda yer alacaktır. SEO için bundan daha fazlası var, bu yüzden disiplinin emirlerini bilmek öder.

Düzenli Olarak Güncelleyin

Web sitenizin durgunlaşmasına izin vermeyin. Ziyaretçiler, yalnızca bir süredir yeni içerik veya güncelleme gönderilmediğini keşfetmek için bir siteye girmekten nefret eder. Ana sayfanıza ve/veya blogunuza haftada en az bir kez ve tercihen haftada iki veya üç kez yeni öğeler eklemeye özen gösterin. Ayrıca, ziyaretçilere ne sıklıkta güncelleme yaptığınızı söyleme konusunda dikkatli olun. Onları karanlıkta bırakmayın.

11858 teknik destek

Yetkili Çalışan İşe Alın

Arama motoruyla ilgili her konuda uzman değilseniz, ağır işleri bir profesyonele bırakın. Dün gece okuduğunuz bir makaleden edindiğiniz içgüdülere veya bilgilere güvenmeyin. Ve yazılımın hile yapacağını düşünme tuzağına düşmeyin. Olmayacak. Bir SEO freelancerını güvenle işe alırsanız, yazılıma gerek kalmaz. Alanında deneyime sahip bir insandan SEO hizmetleri için ödeme yapmak üzere pazarlama bütçesinin belirli bir yüzdesini ayırın. Bir uzman şirketiniz için ne yapabilir?

Yeni başlayanlar için sayfalarınız daha üst sıralarda yer almaya başlayacak. Daha fazla kişi sitenizi ziyaret edecek ve orada listelenen blog makalelerini okuyacaktır. Bakmaları için iyi içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun ve bundan sonra satışlarınız yavaş ama emin adımlarla yükselmeye başlamalıdır. Yetenekli bir SEO serbest çalışanı bir kar merkezidir. Nadiren giderin geliri aşacağı bir ay olacaktır. Ancak, mucizeler beklemeyin. En iyi profesyonellerin bile değerlerini kanıtlaması için birkaç haftaya ihtiyacı vardır.

Mükemmel Bağlantılar Kullanın

İçerikte bozuk, güncelliğini yitirmiş veya alakasız bağlantılar kullanmamaya dikkat edin. Bir bağlantı eklemenin tüm amacı, okuyucuların onu tıklamasıdır. Bir çıkmaz sokağa, bir 404’e ya da eski bir içerik parçasına çarptıklarında, bir daha asla geri gelmeyecekler.

İlginç, Faydalı İçerik Yayınlayın

İnternet bir kelime denizidir. Yayınlananların çoğu ya güncelliğini yitirmiş, yanlış bilgilere dayalı olarak başka kaynaklardan kopyalanmış ya da sıkıcı. Kreasyonlarınızın bu kategorilerden herhangi birine girmesine izin vermeyin. Değer yaratan parçalar yaratmak için her zaman zaman ayırın veya zaman ayırması için başka birine ödeme yapın. Bu, sitenizde veya başka birinin misafiri olarak yayınlanan her makalenin, onu okuyan herkese değerli bilgiler sunması gerektiği anlamına gelir.

İlgili: SEO Hizmeti Ne Sağlar?

Aşırı Kullanılmış Anahtar Kelimelerden ve Doldurmalardan Kaçının

Belirli bir terimi tam olarak kaç kişinin kullandığını. Size gösterecek çok sayıda ücretsiz anahtar kelime aracı vardır. Aşırı kullanılan anahtar kelimelerden kaçının. Özellikle yeni bir şirket olarak, yüksek otoriteye sahip sitelerde gönderi paylaşmayı göze alabilen. Ve sizi her seferinde en üst sıralara çıkarabilen daha büyük rakipler denizinde boğulma eğilimindesiniz. Anahtar kelimeleri makalelere doldurmayın. Algoritmaların modern sürümleri doldurmayı algılayabilir. Sadece yüksek bir sıralamayı kaçırmakla kalmayacak. Aynı zamanda doldurma cezalara ve son derece düşük sıralamalara yol aça bilir.

Hızın Gücünü Anlayın

Sitenizin hızını düzenli olarak kontrol edin. Kullanıcılar bir web sitesine tıkladıklarında hayal kırıklığına uğrarlar ve grafiklerin. Ve diğer karmaşık içeriğin yüklenmesini beklemek zorunda kalırlar. Haftada en az iki kez, ziyaretçilerin web sitenize ne kadar hızlı girebileceğini görün.