Bu yazımızda 8.0 Lidar sensörüyle öne çıkan Robx R7 robot süpürge kurulumu ve teknik özelliklerinden bahsettik.

UV sterilizasyon ve akıllı çöp boşaltma teknolojisine sahip Robx R7 robot süpürge ülkemizde hızla tüketilmeye başladı. Ayrıca Türkçe dil desteği sayesinde mobil uygulamada kolayca işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Kolay kurulum ve pratik kullanma imkanı sayesinde karmaşık işlemlerle uğraşmanız gerekmeyecektir. Robx yeni nesil üstün teknoloji ile üretiliyor. Böylece topladığı çöp ve tozu otomatik olarak toz toplama ünitesine boşaltır.

Cihaz kutusu içerisinde 7 adet toz torbası bulunmaktadır. Böylece uzun bir süre satın almaya ihtiyacınız kalmaz. Ayrıca bir toz torbası yaklaşık olarak 1 ay kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak 30 adet değiştirilebilir paspas mevcuttur. Robx R7 robot süpürgede 4 adet UVC Led mevcuttur. Çalışma esnasında uvc otomatik olarak mikrop ve bakterileri yok etmek için devrede olur.

Robx R7 robot süpürge en hızlı ve yeni nesil 2021 8.0 Lidar sensörü bulunuyor. Böylece ev ortamınızı hızlı tarama haritalama kayıt etme imkanı sunar.

Robx R7 Robot Süpürge Kurulumu

Teknik Özellikler

Pil teknolojisi: Li-on 5200 mah.
Emme gücü: 2700 pa.
Su tankı: 250ml.
Toz tankı:300ml.
Güç: 950w*50w.
Engel geçme: En fazla 20mm.
Motor tipi: Japonya Nidec fırçasız motor 20N704R310.
Motor hızı: 15000rpm.
Tekerlek motoru: MP5BFN-15140SW-SRC-51 6300rpm.

Robx R7 Robot Süpürge Kurulumu

Robx R7 robot süpürge kurulumu için öncelikle şarj ünitesini duvara bitişik yerleştiriniz. Ayrıca sarj ünitesinin yerini değiştirmeyeceğinizi düşündüğünüz bir bölümüne yerleştiriniz. Robx süpürgenizi üniteye yerleştirerek tam sarj olana kadar bekleyiniz.

Ayrıca ilk çalıştırmada haritalandırma yapması için evinizde tüm odaların kapısını açınız. Ancak girmesini istemediğiniz odalar veya yüksek eşiği olan bölümlerin odasını kapatınız. Böylece sağlıklı bir haritalandırma elde edersiniz. Ayrıca evinizde eşya dağınıklığı varsa kaldırınız.

Robx R7 Robot Süpürge Kurulumu

  1. Çöp istasyonun sağında ve solunda belirli bir miktar boşluk bırakın. Böylece robot süpürgeniz rahatlıkla sarj ünitesine giriş çıkış yapabilecektir.
  2. Akıllı telefonunuza Robx uygulamasını indirin. Uygulamaya kayıt olduktan sonra bilgileriniz ile giriş yapınız.
  3. Cihaz ekle bölümünden Robx R7 robotunuzu seçiniz.
  4. Sonraki adımda evinizin Wi-Fi ismini seçiniz. Daha sonra şifre yazacağınız ekran gelecektir. Buraya Wi-Fi şifrenizi doğru bir şekilde yazınız.
  5. Bir sonraki ekranda sizi ağ ağlarına yönlendirecektir. Wi-Fi ağları listesinden robot süpürgenizin Wi-Fi ismini seçerek uygulama ekranına geri dönün.
  6. Telefonunuzdan ile robot süpürge iletişime geçerek veri aktarımları yapacaktır. İşlem tamamlandığında kurulum da tamamlanacaktır.
  7. Temizliği başlatıp haritalandırmayı oluşturabilirsiniz.

Son Güncelleme 27 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez