PS5 Güvenli Modda açma

PS5 güvenli modda nasıl başlatılır, aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

PS5’iniz aklı başında davranmıyorsa veya başka bir sorun varsa, PS5’i güvenli modda başlatmak sorunu çözmeyi kolaylaştıracaktır.

Bu arada PS5’i güvenli modda nasıl başlatacağını bilmeyenler için adımları ve bununla ilgili tüm bilgileri bu rehberde paylaşacağız.

Güvenli mod, kullanıcıların, farkında olmayanlar için mevcut olan en temel işlevlerle birkaç görevi yapmasına olanak tanır. Ayrıca, güvenli modda, PS5’iniz işletim sistemini normal koşullar altında başlatmak yerine bir teşhis modunda başlatacaktır.

Bu arada, temel işlevlerin dışında, bir kullanıcı video çıkış çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz. Sistem yazılımını güncelleyebilir ve hatta diğer şeylerin yanı sıra PS5’i sıfırlayabilir.

PS5’iniz Güvenli Modda Nasıl Başlatılır

Herhangi bir nedenle PS5’iniz güvenli modda açılmıyorsa, konsolu 20 dakika açık bırakın ve kabloları çıkarın; buna PS5’inizde Power Cycling denir.

PS5 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır

Konsol güvenli modda başlatılmazsa bu durum düzeltilmelidir. Ayrıca, tüm kabloları doğru şekilde bağladığınızdan emin olun.

İlk olarak, işletim sistemi yanıt vermeyi keserse güç düğmesini basılı tutarak PS5’i kapatın; ancak, denetleyiciyle de kapatabilirsiniz.

Artık PS5 kapatıldığına göre, güç düğmesine yaklaşık 7-8 saniye basın; bu süre boyunca iki bip sesi duyacaksınız; ikinci bip sesinden sonra parmağınızı güç düğmesinden çekersiniz.

Ardından, bir USB kablosu kullanarak PS5 DualSense denetleyicisini konsola bağlamanız ve denetleyicideki PS düğmesine basmanız gerekir.

PS5 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır

Son olarak, PS5’iniz güvenli modda başladı.

Adımları doğru şekilde yaptıysanız gerekli bölüme ulaşmış olacaksınız. İçeriğimizde PS5 güvenli modda nasıl başlatılır sorusuna yanıt vermiş olduk.

PS5 Güvenli Mod

Buradan temel işlevlere erişebilir, eski işletim sistemini silebilir ve PS5’e yeni bir işletim sistemi yükleyebilirsiniz. Ancak PS5’inize yeni bir işletim sistemi kurmadan önce konsolun verilerini yedekleyin.

Ayrıca, PS5’inize güvenli modda kurmak için kurulum dosyalarının PS5’e bağlı bir USB sürücüsünde olması gerekir. Bu arada işletim sistemi dosyalarını buradan internetten indirmeniz gerekecek.

Bu nasıl yapılır kılavuzu bu kadar. Bu arada, konsolunuzu güvenli modda başlatmakta herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, konsolunuzda Power Cycling yapmayı deneyin.

İşlemlerde sorun yaşandığında

Bazen yapmak istediğiniz işlemde sorun çıkabiliyor. Burada güvenli mod alanına girilmediği zamanlarda cihazın fişini çıkarıp bir süre bekletip tekrardan takılması büyük ihtimal yeterli olacak. Tabi yazılım kısmında sıkıntı yoksa.

PS5 güvenli modda nasıl başlatılır, makalemiz umarım yararlı olmuştur.