Ana Sayfa Haberler Power Line internet dağıtma yöntemi

Power Line internet dağıtma yöntemi

0

pwl_01

Günümüzde internet kullanılan ev sayısı gitme gün artmakta. Evimizin yalıtımına ve kullanılan malzemeye göre evde kablosuz internet kullanmak bazen işkenceye dönüşebiliyor. Bu durumu çözmek için birden fazla teknoloji geliştirilmiştir.

Bu teknolojilerden bazıları başlıca Access point, repeater, alan genişletici gibi kablosuz ağ teknolojileri üzerinden yayın yapmayı amaçlayan cihazlardan oluşur. Ancak bazı cihazlarda istenilen performansı göstermemektedir. Paket kayıpları ve ping seviyesinin yüksekliğine sebep olmaktadır.

Bu gün mevcut evinizdeki elektrik ağını kullanarak nasıl internet dağıtabilirsiniz? Bu konuyu işleyeceğiz.

Evdeki elektrik internet ağı yani teknolojik ismiyle Power line konut ve iş yerlerinde bulunan elektrik dağıtımı için kullanılan kablolar üzerinden veri transferi yapılmasını sağlayan bir teknolojidir.

pwl_02

Sistemini çalıştırılması için gereken cihaz ve aparatlar bir internet modemi ve bu internet modeminizin eternet (lan) portuna takacağınız eternet kablosu, Power line priz ana ünite modülü ve Powerline dağıtıcı modülünden oluşur. Ana modül tek olması, dağıtıcı ise isteğinize göre birden fazla olabilir.

pwl_03

 

Markadan markaya değişen özellikler görünmektedir. Örneğin bir power dağıtıcı modül interneti hem kabloyla dağıtmaktadır hem de Access point teknolojisine benzer bir teknoloji ile kablosuz ağ ve şifre ile kablosuz dağıtmaktadır.

Avantajları

  • Diğer internet dağıtma teknolojilerine göre çok ekonomiktir.
  • Evinizde ya da iş yerinizde istediğiniz prizden internet alabilirsiniz
  • Montajı ve kurulumu oldukça basittir.
  • Diğer cihazlarda bulunan kör nokta Powerline sistemlerde yoktur.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.