Polomaster Akıllı Saat Kurulumu ve Kullanımı hakkında bilgi
Polomaster Akıllı Saat Kurulumu ve Kullanımı

Bu yazımızda sizlere Polomaster akıllı saat kurulumu nasıl yapılır ve nasıl kullanılır tüm detayları ile anlatıyoruz.

Bim gibi marketlerde kolayca bulabileceğiniz Polomaster akıllı saat, standart kol saatlerinden bile daha ucuz olması ile görenleri şaşırtıyor. Öyle ki çalışıp çalışmaması için bile endişe duyabilirsiniz karşılaştığınız uygun fiyat ile. Ancak kullanımına ve özelliklerine baktığımızda bir akıllı saatte olması gereken bir çok özellik bulunuyor.

Akıllı saatler, günlük yaşamımızı kolaylaştıran ve teknoloji ile iç içe olan kullanışlı cihazlardır. Polomaster akıllı saatler de bu teknolojik gelişmelerin öncülerinden biridir. Bu saatleri kullanmaya başlamadan önce, saatinizi kurmak ve kullanmaya hazır hale getirmek önemlidir.

Polomaster akıllı saat kurulumu oldukça basittir. İlk adım olarak, saatinizin kutusundan çıkardığınızda içinden çıkan talimatları dikkatlice okumanız gerekmektedir. Bu adımlar genellikle kullanım kılavuzu şeklinde sunulur ve size adım adım nasıl kurulum yapmanız gerektiği konusunda bilgi verir.

Polomaster Akıllı Saat Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Polomaster akıllı saatin kurulumundan önce yaklaşık 3 saat kadar şarj etmenizi tavsiye ederiz. Burada dikkat edilmesi gerek konu ise şarj girişi direkt görebileceğiniz bir yerde değildir. Akıllı saatinizi şarj edebilmeniz için kordonunu çıkarmanız gerekiyor.

Akıllı saatinizin kordonunu ilk kez çıkarmak istediğinizde biraz güç uygulamanız gerekiyor. Ancak kordonu çıkarırken şarj girişi pinlerini kırmamaya dikkat ediniz! Zira parçanın kırılması garanti kapsamında sayılmadığı için başınızı ağrıtabilir.

Kordonu çıkardıktan sonra şarj girişini göreceğiniz. Bu giriş USB-B girişidir. Yani bir şarj aletinin kablosunu çıkardıktan sonra usb girişine direkt takarak prize takabilirsiniz. Çünkü dahili bir şarj kablosu kutu içerisinden çıkmamaktadır.

Cihaz şarj olduktan sonra artık Polomaster akıllı saat kurulumu için hazırsınız. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasından FitPro uygulamasını indiriniz. Uygulamaya e-posta veya telefon numarası ile kayıt olduktan sonra ana ekranda önce daha fazla seçeneğine ardından cihaz ekle seçeneğine tıklayınız.

polomaster akıllı saat telefona eşleştirme
polomaster akıllı saat kurulumu

Ancak telefonunuzun bluetooth ve konum özelliklerinin açık olduğuna dikkat ediniz. Böylece Polomaster akıllı saatiniz telefonunuz ile eşleşmesi yapılacaktır. Bağlantının kurulması bir kaç dakika sürecektir.

Polomaster Akıllı Saat Kullanımı ve Özellikleri

Uygulama üzerinden ve saat üzerinden oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Saatin ekranı dokunmatik değil. Ancak orta alt kısmında dokunmatik yüzey bir buton bulunmaktadır. Bu buton ile menüler arasında değişiklik yapabiliyorsunuz.

Seçim yapmak istediğiniz seçeneğin üzerine geldiğinizde 3 saniye basılı tutarak seçebiliyorsunuz.

Dilerseniz telefonunuzun kamerasını kullanarak saat üzerinden uzaktan fotoğraf çekebilirsiniz.

Adım takibi yapabilirsiniz. Günlük adım takibi veya adımsayar başlatarak aktivitelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Kalorinizi ölçebilirsiniz. Mesafe ve kalp atışı ölçme imkanınız da bulunuyor. Ancak yaptığımız incelemelere göre adım sayar özelliği tam olarak doğru adımları göstermeyebilir. Zira saatin adım hassasiyeti çok yüksek olduğundan her bir hareketi bir adım olarak algılayabiliyor. Bu da attığınız adımdan çok daha fazlasını saat üzerinde görmenize sebep oluyor.

Eğer uzun süre hareketsiz kaldığınızda hareketsiz kaldığınıza dair bildirim alıyorsunuz. Bu da sağlıklı yaşam kalitenizi artırmak için sizlere bir hatırlatıcı oluyor.

Polomaster Akıllı Saat Kurulumu ve Kullanımı hakkında bilgi
Polomaster Akıllı Saat Kurulumu ve Kullanımı

Tüm bunlara ek olarak saat üzerinden telefonunuza gelen bildirimleri görebiliyorsunuz. Yani Whatsap mesajı geldiği zaman saatiniz titrer ve ekranda bildirimi gösteririz. Mesajı gönderen kişinin ismi yazar. Ayrıca bu ekranda gelen mesajın içeriği de yer almaktadır.

Tabi ki bu mesajı saat üzerinden yanıtlamanız mümkün olmuyor. Çünkü saat ekranı dokunmatik ekran olmadığı ve tek tuş üzerine çalıştığı için bunu yapmanız mümkün olmayacaktır.

İnstagram, messenger veya normal metin mesajlarını saat üzerinden gösterebiliyorsunuz. Ancak sadece izin verilen uygulamalardan bildirimler alabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuza gelen aramaları Polomaster akıllı saat kurulumu yapıldıktan sonra saatin ekranı üzerinden görebilirsiniz. Arama yapan kişi rehbere kayıtlı ise ismi gözükmektedir. Ancak yaptığımız bazı testlerde rehberde kayıtlı olmasına rağmen ismi çıkmadığını da fark ettik. Bu da numaranın kaydedildiği saklama alanı ya da ismin uzunluğu ile ilgili olabilir. Bu durumu farklı farklı denemeler ile çözmek mümkün olacaktır.

Böylece sizlere Polomaster akıllı saat kurulumu, kullanımı ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: