Ana Sayfa Destek PlayStation 4 (PS4)’te Yazılım Sürümü Nasıl Kontrol Edilir?

PlayStation 4 (PS4)’te Yazılım Sürümü Nasıl Kontrol Edilir?

0

Kullanıcılarının en güvenli, kararlı ve güncel yazılım kullanmalarını sağlamak için, PlayStation 4 (PS4) oyun konsolu otomatik güncellemeler açık olarak gelir. Yazılımın yeni bir sürümü mevcut olduğunda, otomatik güncellemeler manuel olarak devre dışı bırakılmadıkça, başlangıçta (oyun konsolunu açtığınızda) güncelleme yapmanızı ister. Güncellemelerde geride olduğunuzu düşünüyorsanız veya yalnızca merak ediyorsanız, yazılım sürümünüzü öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

PlayStation’ın Yazılım Sürümünü Kontrol Etme

  • PlayStation oyun konsolunuzu açın ve favori denetleyicinizi (oyun kumandanızı) kullanarak ana ekranınızda Ayarlar (Settings) menüsüne (yukarı ve sağa) gidin.
  • Ayarlar (Settings) menüsünde, ekranı aşağı kaydırın ve Sistem (System) seçeneğine tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Sistem (System) menüsünde, sayfanın en üstünde Sistem Bilgisi (System Information) butonuna (veya seçeneğine) tıklayın.

Onu Buldunuz!

Artık Sistem Bilgisi (System Information) sayfasına ulaştınız. Bu sayfada PlayStation’ınızın adını görebilir ve bu ismi ayarlayabilirsiniz (düzenleyebilirsiniz). Sistem yazılımının güncel sürümü (işletim sisteminizin sürümü), cihazınızın ağ bilgilerinin (IP adresi, MAC adresi vs.) hemen üstünde ve cihazınızın isim bilgisinin hemen adın altında bulunur. Yüklediğiniz her yazılım güncellemesiyle, buradaki sürüm bilgisi de değişecektir. İhtiyacınız olduğunda, oyun konsolunuzun sürüm bilgisini bu menüde bulabilirsiniz! Otomatik güncellemeleri kapattıysanız, PlayStation oyun konsolunuz için yayımlanan en güncel yazılım bilgisi de yine burada listelenir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA