Ana Sayfa Oyun Playstation 3 de Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

Playstation 3 de Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

1

Dünyanın en çok kullanılan oyun konsollarından biri olan Playstation 3 yazılım güncelleme işlemi nasıl yapılır sizler için derledik.

Playstation 3 de yazılım güncelleme işlemi iki farklı metodla yapılabiliyor. Bunlardan ilki gerekli yazılım dosyasını Sony nin internet sitesinden indirerek taşınabilir bir belleğe kopyalayıp, bu belleği playstation oyun konsolunun USB girişinden bağlayarak yazılım güncellemesi yapmak; ikincisi ise playstation oyun konsolunun ağ ayarlarını yaparak internet üzerinden yazılım güncellemesi yapmaktır.

Her iki güncellemeyi de yapabilmek adına oyun konsolumuzdan oyun açmadan “Ayarlar” bölümüne girmek olacaktır.

Ayarlar bölümünden ilk sırada bulunan “Sistem Güncelleme”menüsüne giriyoruz.

ps3-yazilim-1

Sistem Güncelleme bölümünün alt menüsünden ise güncelleme metodunu seçiyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

ps3-yazilim-2

İnternetten Güncelleme yi seçtiğimizde oyun konsolumuz var olan ağ bağlantısı üzerinden internete çıkarak güncellemeyi önce indirecek daha sonra yükleyecektir. Eğer gerekli yazılımı daha evvelden temin ederek bir belleğe kopyaladıysak bu bölümde bulunan “Depolama Ortamından Güncelle” menüsünü seçmemiz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Her iki güncelleme metodunda da dikkat edilmesi gereken konu güncelleme işlemi tamamlanana dek oyun konsolumuzun kesinlikle kapanmaması gerektiğidir. Yükseltme işlemi sırasında oyun konsolumuz kapanırsa bu işlem cihazımızın sürücülerine zarar verebilir ve oyun konsolumuza yeni bir sistem yüklenmesi gereksinimi hatta yeni bir sistem diski ihtiyacı doğurabilir.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.